Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çinlilerin gözü Türkiye’de!

26 Mayıs, 2014 | 12:48

Çin Sosyal Bilimler Akademisi’nin açıkladığı Turizm Yeşil Raporu’na göre, 2013’te 97 milyon 300 bin Çinli yurt dışı seyahatine çıktı.

Skyscanner’ın verilerine göre Çinliler’in Türkiye aramaları giderek artıyor. Bu yıl 2013’e kıyasla Çin’den Türkiye’ye uçak bileti aramalarında %87’lik bir artış görülüyor. Çin’den yapılan seyahat aramalarının artış oranlarına göre Türkiye; Seyşel Adaları, Yeni Zelanda ve Maldivler’in ardından 4. sırada yer alıyor.

CASS’ın açıkladığı Turizm Yeşil Raporu’na göre Çin’in ülke dış seyahatlerinde çok hızlı bir artış görülüyor. 2000 yılında 10 milyon Çinli turist yurt dışına seyahat ederken, bu rakam 2013’te 97 milyon 300 bine ulaştı. Bu artışın en çok yansıyacağı ülkelerden biri de Türkiye olacağa benziyor.

İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner’ın verilerine göre, Çin’den Türkiye’ye seyahat aramalarında 2013’e kıyasla %87’lik bir artış yaşanıyor.

Bu yıl Çinli turist sayısının 100 milyonu aşması beklenirken, Çinliler için bu senenin parlayacak yıldızları Türkiye ile birlikte Seyşel Adaları, Yeni Zelanda, Maldivler ve Mauritius olacağa benziyor.

Çinlilerin en çok ilgi gösterdiği ülkeler

Skyscanner’ın verilerine göre; Çin’den yapılan aramalar incelendiğinde, Çinli turistlerin 2013 yılında en çok arama yaptığı destinasyonlar arasında Türkiye 22. sırada yer alırken, bu yılın aramalarında ise Türkiye 5 sıra birden yükselerek 17. sıraya yerleşiyor. En çok aranan ülkeler arasında Çin için yakın destinasyonlar olan Tayland, ABD ve Japonya ön plana çıkıyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök: “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Çinli turistlerin yoğun olarak seyahat etmesi bekleniyor. Raporda ayrıca Çinli turistlerin 2013’te toplam 102 milyar ABD doları harcayarak bu alanda dünya birincisi olduğu da belirtiliyor. Bu bilgiden yola çıkarak, Çinli turistlerin seyahat ettikleri bölgelerin ekonomilerine de bir canlılık getirmesini öngörüyoruz. Çin’in yurtdışı aramalarında en çok artış gösteren 4. ülkenin Türkiye olması, turizm için çok önemli. Ayrıca 2012 yılının Türkiye’de Çin Kültür yılı olarak kutlanması, 2013 yılının ise Çin’de Türkiye Kültür yılı olarak kullanması bu artışta etki etmişe benziyor. ”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Çin, Çin Sosyal Bilimler Akademisi, Çin Türkiye, Çin turu, Çinli turistler, Japonya, Maldivler, Mauritius, Mauritius adası, Murat Özkök, Seyşel Adaları, Skyscanner, Tayland, Turizm Yeşil Raporu, Uzakdoğu, Uzakdoğu Haberleri, uzakdoğu turizm, Uzakdoğu turu, Yeni Zelanda,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları