Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çinliler turizm yatırımı için Antalya’da

03 Mayıs, 2011 | 10:29

Çinliler turizm yatırımı için Antalya’da

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Xiaoshheng Gong, Çinli işadamlarının yatırım için Antalya’da görüşmeler yaptığı bilgisini verdi. Çinli Büyükelçi, yatırım alanları arasında turizmin yanı sıra hızlı tren, çöp depolama ve su arıtma teknolojilerinin yer aldığını belirtti.
Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Xiaoshheng Gong ile Kültür Müsteşarı Yu Jian, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret etti. Şeref defterini imzalayan Büyükelçi Gong, Libya’daki Çinli işçilerin ülkelerine transferi konusunda yardımcı olan Türk hükümetine ve halkına teşekkür etti.

Turizm başta olmak üzere Çin ile Türkiye arasındaki her türlü ilişkiye büyük önem verdiklerini kaydeden Gong, ekim ayında Antalya’da turizm semineri düzenleme konusundaki isteklerini Vali Altıparmak’a iletti. Büyükelçi Gong, üçüncü kez ziyaret ettiği Antalya’nın turizmde ‘dünyanın gözdesi’ haline gelmiş bir şehir olduğunu vurguladı. Çin’den üst düzey bir heyetin Türkiye’ye gelmeyi planladığını kaydeden Gong, heyete Antalya’yı da gezmeleri tavsiyesinde bulunacağını söyledi.

Son dönemde Çin’den çok sayıda iş adamı heyetinin yatırım için Türkiye’ye geldiğine işaret eden Gong, “Çin hükumeti, Çinli iş adamlarının yurt dışına yatırım yapmasını teşvik ediyor. Bu ülkelerin başında Türkiye geliyor. Antalya’da da yatırım için birkaç konuda çalışmamız var. Çinli turistlerin Antalya’ya gelmesi için çabalarımız devam ediyor. Ayrıca Çinli iş adamları da sürekli Antalya’yı ziyaret ediyor. Turizm tesisleri yatırımı konusunda görüşmeleri devam ediyor. Çin ve Türkiye hükümeti ile yerel yönetimler arasında hızlı tren, su arıtma, çöp depolama teknolojisi konularında görüşmeler var.” diye konuştu.

Valisi Altıparmak da Çin Büyükelçisi’ni Antalya’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Çin’in yükselen bir yıldız olduğunu vurguladı. Çin ekonomik olarak yükselmesinin Türkiye’yi memnun ettiğini ifade eden Altıparmak, “Ekonomik ilişkiler her ne kadar Türkiye’nin aleyhine gibi görünse de bu açığı turizmle kapatacağımızı düşünüyorum.” dedi. Altıparmak, Çinli turistleri Antalya’ya davet etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Çinliler, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Çinliler turizm, Çinliler turizm yatırımı, Çinliler turizm yatırımı Antalya, Xiaoshheng Gong ile Kültür Müsteşarı Yu Jian,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları