Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çinliler Marmaris’e 200 milyon dolarlık otel yapacak

25 Nisan, 2009 | 09:00

Marmaris ile kardeş şehir olan Çin’in China kenti, sağlık turizmine yönelik hizmet vermek üzere 200 milyon dolarlık yatırımla bir otel yapmayı planlıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş, Türkiye ve Çin arasındaki ticari faaliyetlerin ve kültürel diyalogların artacağını kaydetti.

Akkuş, “Marmaris gerek turizm gerekse inşaat yatırımları için çok uygun bir bölge. Çin’den Marmaris’i ziyarete gelen Dış Ticaret Müsteşarlığı yetkilileri de böyle düşünüyor. Bölgemizdeki yatırımlarına bu yıldan itibaren başlayacaklarını bildirdiler” dedi. 
 
Son 2 yıl içinde Türkiye’yi kültürel amaçlı 70 bin Çinli vatandaşın ziyaret ettiğini dile getiren Akkuş, bu kişilerin deniz kenarına yakın yerlerde tatili tercih ettiğini vurguladı. Akkuş, Çin’de deniz kenarı tatilinin çok masraflı olduğunu belirterek, Marmaris’e gelip çevreyi gezen Çinlilerin deniz kenarındaki yerleşmelerle çok ilgilendiğini söyledi.
Eylülde Çin’de gerçekleştirilecek Çiçek Festivali’ne de davet aldıklarını kaydeden Akkuş, “Bu festival Çin’lilerin geleneğinde çok önemli bir yere sahip. Biz de Çin’den 100’e yakın çocuğu Marmaris’teki 23 Nisan şenliklerine davet ettik” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
China, Çin, Marmaris, Marmaris China, Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği, Sağlık Haberleri, Sektörel Turizm Haberleri, Yusuf Kenan Akkuş,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları