Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çinliler, Bu Seferde İtalyan Firma Alpitour’u Alıyor

22 Mart, 2017 | 08:50
Alpitour İtalya Çin

Alpitour İtalya Çin

Çinliler, Bu Seferde İtalyanların Dev Tur Operatör Firması Alpitour’u Satın Alıyorlar

Milano’da faaliyet gösteren “Sole 24 Ore” adlı ekonomi dergisinin geçtiğimiz cuma gününde yayınladığı haberde, satışa çıkarılan Alpitour’u satın alarak İtalyan piyasasına girmek isteyen “Asya piyasa lideri” olan bazı grupların ilgilendiğini açıkladı. Konu ile ilgili görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Alpitour 2012 yılında Fiat sahipleri Angelli-Elkann ailesine ait olan Exxor tarafından 225 milyon euro’ya Wise & J. Hirsch’a satılmıştı. Satıştan sonra şirket CEO Gabriele Burgio tarafından yeniden yapılandırıldı. En son borsaya gitmesi düşünülmüş ama sonradan vazgeçildi. Alpitour’un CEO’su Burgio daha sonra da İspanyol tur operatörü Globalia ile birleşmeyi denediyse de bu projede başarılı olamadı. Böylece Alpitour şimdi de belki yakında Çinli bir şirket olacak açıklaması yapıldı. Alpitour yıllık 1.1 milyon ciro yapan bir italyan tur operatörü olarak, İtalya’nın popüler firmasıdır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alpitour, Çin, İtalya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları