Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çinli turistlerin gözdeleri: Seyşeller ve Maldivler

30 Mayıs, 2014 | 16:18

Maldivler

Çinli turistlerin gözde ülkeleri arasına Türkiye de girerken internette en çok arama yapılan ülkeler arasında Türkiye’nin yanı sıra Seyşeller, Yeni Zelanda ve Maldivler de yer aldı.

Skyscanner verilerine göre Çinliler’in Türkiye aramaları her geçen yıl artıyor. 2013’e göre Çin’den Türkiye’ye uçak bileti aramalarında yüzde 87’lik bir artış görülüyor. Çin’den gerçekleşen seyahat aramalarının artış oranlarına göre Türkiye, Seyşel Adaları, Yeni Zelanda ve Maldivler’in peşinden 4. sırada bulunuyor .

Çin Sosyal Bilimler Akademisi’nin (CASS) açıkladığı Turizm Yeşil Raporu’na göre ise, 2013’te 97 milyon 300 bin olan Çinli turist sayısının bu sene 100 milyonu aşması bekleniyor.

Çinli turistlerin 2013 senesinde en çok fazla arama yapmış olduğu destinasyonlar arasında Türkiye 22. sırada yer alırken, bu senenin aramalarında ise Türkiye beş sıra birden yükselerek 17. sıraya yerleşti. İlk üç sırada ise Tayland, ABD ve Japonya yer alıyor.

Çinli turistler 2013 yılında tam 102 milyar dolar harcayarak bu alanda dünya birincisi oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Çin, çin maldivler, çin seyşeller, Çin Turistler, çin turizm, Çinli turistler, çinli turistler türkiye, Japonya, Maldivler, maldivler çin, Seyşeller, seyşeller çin, Tayland, taylanda, Turizm Haberleri, Türkiye turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları