Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çinli turistler Avustralya’yı tercih ediyor / Turizm Haberleri

17 Ocak, 2011 | 15:32

Çinli turistler Avustralya’yı tercih ediyor / Turizm Haberleri

Çinli turistler, Avustralya turizminin yeni “Japon turistleri” olma yolundalar. Çinli turistler bu yıl Amerikalı turistleri geçerek, Avustralya’yı ziyaret eden turistler arasında dördüncü sıraya yerleşiyor.

Çinli turistler bu gidişle Avustralya tatilinde Japonları da geçecek. Bu arada Japon turistler ile Çinliler arasında bazı belirgin farklar var. Japon turistler sualtı sporlarına meraklıyken, Çinliler kumar oynamayı daha çok tercih ediyorlar. 2009 yılında Avustralya’ya gelen Çinli turistlerin yüzde 34’ü kumarhaneleri ziyaret etti. Bu oran diğer bütün turistlerde yüzde 16.

ÇİNLİLER, JAPONLARDAN DAHA FAZLA HARCIYOR

İş gezisi, aile ve arkadaş ziyareti ve turist alt başlıkları altında seyahat eden Çinliler, 2009 yılında kişi başına 7 bin 287 dolar harcamıştı. Japon turistlerdeki kişi başına harcama ise bunun yarısından biraz fazla, sadece 3 bin 420 dolar olarak gerçekleşti. Bu yıl 531 bin Çinlinin Avustralya’yı ziyaret etmesi bekleniyor. Geçen yıla göre yüzde 21.9’luk büyük bir artış bu. Ayrıca bu rakam, Avustralya’yı ziyaret eden toplam turist sayısının neredeyse yarısına yakın bir sayı.

Avustralya’daki Queensland Üniversetesi’nden Prof. Roger March, otel ve restoranların, Çinlilerin artan talebini karşılamak için, kapasitelerini genişletmeye başladıklarını belirtiyor. March, “Turizm operatörleri, Çinlilerin yemek alışkanlıklarını ve nasıl bir otel hizmeti istediklerini anlamaya çalışıyorlar. Örneğin hazır Çin makarnalarını mutlaka menüde bulunduruyorlar.” diyor. Bu arada, 1999 yılında Avustralya, Çinli yetkililerin ziyaret edilmesine resmen izin verdiği, ilk batılı ülke olmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya Turist, Avustralya Turizm, Çinli turistler, Çinli Turistler Avustralya, Japon Turistler, Japon Turistler Avustralya, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları