Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin’de Türk Kültür Yılı etkinlikleri

02 Mayıs, 2013 | 11:03

Çin'de Türk Kültür Yılı etkinlikleri Çin’deki Türk Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında Wolfgang Amadeus Mozart’ın ünlü eseri “Saraydan Kız Kaçırma”  sahnelendi.

Ünlü eser,Türk Devlet Opera ve Bale sanatçıları tarafından Pekin’de sahnelendi.

Tiananmen Meydanı’nda bulunan Çin Ulusal Büyük Tiyatrosu’nda sahnelenen gösteriye Çinliler büyük ilgi gösterdi. Oyunda Türkçe, Almanca, İngilizce ve Çince olmak üzere dört farklı dil kullanıldı.

Türk Devlet Opera ve Balesinden 140 sanatçının sergilediği performansta Doğu ve Batı kültürü arasındaki farklılıklar anlatılmaya çalışılıyor.

Çin’deki opera festivaline katılan ve iki gün sahnelenecek gösteri, Çin için de bir ilki ifade ediyor. Yönetmenliğini Yekta Kara’nın yaptığı “Saraydan Kız Kaçırma” operası Çin’de ilk kez yurtdışından gelen yabancı bir grup tarafından sergilendi.

1782’de ilk kez Viyana’da seyirciyle buluşan “Saraydan Kız Kaçırma” operası, 2000 yılından bu yana Devlet Opera Balesi tarafından sergileniyor

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin haberleri, Çin Türk Kültür Yılı, Çin Türk Kültür Yılı etkinlikleri, Çin Ulusal Büyük Tiyatrosu, Saraydan Kız Kaçırma, Saraydan Kız Kaçırma operası, Türk Kültür Yılı etkinlikleri, Viyana,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları