Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin’de Türk Kültür Yılı etkinlikleri

02 Mayıs, 2013 | 11:03

Çin'de Türk Kültür Yılı etkinlikleri Çin’deki Türk Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında Wolfgang Amadeus Mozart’ın ünlü eseri “Saraydan Kız Kaçırma”  sahnelendi.

Ünlü eser,Türk Devlet Opera ve Bale sanatçıları tarafından Pekin’de sahnelendi.

Tiananmen Meydanı’nda bulunan Çin Ulusal Büyük Tiyatrosu’nda sahnelenen gösteriye Çinliler büyük ilgi gösterdi. Oyunda Türkçe, Almanca, İngilizce ve Çince olmak üzere dört farklı dil kullanıldı.

Türk Devlet Opera ve Balesinden 140 sanatçının sergilediği performansta Doğu ve Batı kültürü arasındaki farklılıklar anlatılmaya çalışılıyor.

Çin’deki opera festivaline katılan ve iki gün sahnelenecek gösteri, Çin için de bir ilki ifade ediyor. Yönetmenliğini Yekta Kara’nın yaptığı “Saraydan Kız Kaçırma” operası Çin’de ilk kez yurtdışından gelen yabancı bir grup tarafından sergilendi.

1782’de ilk kez Viyana’da seyirciyle buluşan “Saraydan Kız Kaçırma” operası, 2000 yılından bu yana Devlet Opera Balesi tarafından sergileniyor

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin haberleri, Çin Türk Kültür Yılı, Çin Türk Kültür Yılı etkinlikleri, Çin Ulusal Büyük Tiyatrosu, Saraydan Kız Kaçırma, Saraydan Kız Kaçırma operası, Türk Kültür Yılı etkinlikleri, Viyana,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları