Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin’de 700 Yıllık Kadın Mumyası Bulundu

16 Mayıs, 2017 | 10:23
Çin'de Mumya

Çin’de Mumya

 

Çin’de 700 Yıllık Kadın Mumyası Bulundu

Çin’in doğusunda yer alan Taizhou kentinde yapılan yol çalışması sırasında 700 yıllık bir kadın mumyası bulundu. 1368-1644 yılları arasında hüküm süren Ming Hanedanlığı’na mensup olduğu düşünülen kadın mumyası çok önemli simgeler taşıyor. Cildi, saçları, yüzü ve hatta kirpikleri bile oldukça iyi durumda olan 1 metre 50 santimetre boya sahip kadın, tabutun içinde kahverengi bir sıvıya batırılmış olarak bulundu.

700 yıllık mumyanın parmağındaki yüzük de dikkat çekti. Geleneksel hanedanlık kostümü giymiş olan kadının tabutunda, kemikler, seramikler, eski yazılar ve başka kalıntılar da bulundu. Bölgede 1979 – 2008 yılları arasında beş mumya daha keşfedilmişti.

Taizhou Müzesi Müdürü Wang Weiyin, mumyanın giysilerin neredeyse tamamının ipekten yapılmış, çok az da pamuk kullanılmış olduğunu belirtti. Genelde ipek ve pamuğun korunmasının çok zor olduğunu belirten Weiyin, bu mumyalama tekniğinin sadece çok önemli cenazelerde kullanıldığını söyledi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
700 Yıllık Kadın Mumya, Çin,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları