Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin’de ‘2018 Türkiye Turizm Yılı’ meyvelerini rekorla verdi!

30 Kasım, 2018 | 11:07

Çin’de 2018 Türkiye Turizm Yılı meyvelerini rekorla verdi!

Çin’de ‘2018 Türkiye Turizm Yılı’ meyvelerini rekorla verdi. Türkiye’nin Çin’de yaptığı tanıtım ve etkinlikler sayesinde Çin’den gelen turist sayısında rekor kırılırken, bakan Mehmet Ersoy, Çin ziyaretinde 2019 hedeflerini sıraladı.

Türkiye’nin Çin’de yaptığı tanıtım ve etkinlikler sayesinde Çin’den gelen turist sayısında rekor kırılırken, bakan Ersoy, Çin ziyaretinde 2019 hedeflerini sıraladı.

Çin’de ‘2018 Türkiye Turizm Yılı’ meyvelerini rekorla verdi

Temaslarda bulunmak üzere Uzak Doğu turuna çıkan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, ilk ziyareti gerçekleştirdiği Japonya’nın ardından Çin’e geçti. Turizmde yeni pazarlara açılma stratejisi anlamında Türkiye’nin önemli destinasyonlardan biri olarak bilinen dünya devi Çin’de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile Çin Kültür ve Turizm Bakanı Luo Şugang, turizm sektöründe iş birliğini artırmaya yönelik temaslarda bulundu. Yapılan görüşmede, Türkiye’ye gelen Çinli turistlerin sayısının artırılmasına yönelik projelerin ele alındığı öğrenildi.

Yeni hedef ‘1 milyon Çinli turist’

Bakan Mehmet Ersoy, mevkidaşı ile yaptığı görüşmelerin sonrasında sosyal medya hesabından, “Pek çok alanda olumlu yansımaları olacağına inandığım yapıcı bir görüşme gerçekleştirdik. Hedef, 2018’de yüzde 80 artış göstererek, 400 bine ulaşan Çinli turist sayısını milyonlu hanelere taşımak” paylaşımında bulundu.

2018 Türkiye turizm yılı Çinli turist sayısına olumlu yansıdı

Bakan Mehmet Ersoy, Çin’deki temasları çerçevesinde başkent Pekin’deki Ulusal Gösteri Sanatları Merkezi’nde Çinli gazetecilerin sorularını da cevapladı. 2018’in Çin’de “Türkiye Turizm Yılı” olarak kutlanması çerçevesinde yapılan birçok etkinliğin Türkiye’ye gelen Çinli turist sayısına olumlu yansıdığını ifade eden Mehmet Ersoy, “Turist sayısında 2016’dan 2017’ye yüzde 46’lık bir artış vardı. 2017’den 2018’e ise yaklaşık % 80’lik bir artışla karşılaştık.” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin Türkiye Turizm Yılı, Çin ziyareti, Çinli turist, Çinli turist rekoru, Kültür ve Turizm Bakanı, Luo Şugang, Mehmet Ersoy, Turizm sektörü, Uzak Doğu ziyareti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları