Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin Yapay Zeka Geliştirmeye Yönelik İlk Ulusal Laboratuvarını Kurdu

17 Mayıs, 2017 | 10:21
Çin Yapay Zeka Geliştirmeye Yönelik İlk Ulusal Laboratuvarını Kurdu

Çin Yapay Zeka Ulusal Laboratuvarı

Çin, İnsan Beyni Benzeri Yapay Zeka Geliştirmeye Yönelik İlk Ulusal Laboratuvarını Kurdu

Çin’in ilk insan beyni benzeri yapay zeka teknolojisi laboratuvarı, Cumartesi günü, Doğu Çin’in Anhui eyaleti başkenti Hefei’de açıldı. Laboratuvarda ülkenin en üst düzey araştırmacılarının toplanarak, bu alanda teknolojinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Ulusal Geliştirme ve Reform Komisyonu tarafından Ocak ayında kurulması onaylanan laboratuvar, Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde insan beyni gibi hesap yapan bir yapay zeka paradigmalarını geliştirmeyi ve bunun uygulamalarını araştırmayı amaçlıyor.

Kuantum iletişim teknolojisi geliştirmedeki öncü rolüyle tanınan üniversite, bu ulusal laboratuvarı, -Fudan Üniversitesi, Çin Bilim Akademisi Shenyang Otomasyon Enstitüsü, Çin’in en büyük “online” araştırma aracı operatörü Baidu gibi- ülkenin başka bir dizi en önemli araştırma kurumları ile işbirliği halinde bünyesinde barındırıyor. Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin ve ulusal laboratuvarın Başkanı Wan Lijun, insan beyninin bilgileri ayıklama ve sınıflandırma yetisini taklit ederek bütünsel bir yapay zeka teknolojisi geliştirme paradigması oluşturulabileceğini belirtti.

Laboratuvar, mesajları tanıma ve problem çözümünde görüntü ağlarını kullanma gibi makine yönlendirmeye dönük araştırmalar gerçekleştirecek. Ayrıca, teknolojik gelişmelerin yeni uygulama alanlarına odaklanacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bilim, Çin, Yapay Zeka,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları