Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin, Türkiye’yi video ve Anadolu Ateşi ile tanıtıyor!

18 Nisan, 2018 | 11:47

Türkiyeyi video ve Anadolu Atesi ile tanitiyor

Çin, Türkiye’yi video ve Anadolu Ateşi’nin gösterileri ile ile tanıtıyor! Çin’de devam eden ve bu yıl Pekin’de kapılarını 14. kez açan Çin Turizm ve Gezi Fuarı’nda dünyanın pek çok ülkesinden gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Çin’deki fuarda Türkiye’nin turistik ve kültürel unsurları tüm renkleriyle Pekin’e taşınıyor.

Çin, Türkiye’yi video ile tanıtıyor! Çin’de devam eden ve bu yıl Pekin’de kapılarını 14. kez açan Çin Turizm ve Gezi Fuarı’nda dünyanın pek çok ülkesinden gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Çin’deki fuarda Türkiye’nin turistik ve kültürel unsurları tüm renkleriyle Pekin’e taşınıyor.

Fuar alınında yer alan Türkiye tanıtım standında Türk kültürü pek çok yönüyle sergilenirken, fuar kapsamında Türkiye Pekin Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Ataşeliği’nin ebru ve hat sanatçıları da Çinli katılımcılara ebru ve hat sanatının en güzel örneklerini sunmakta.

Türk – Çin Kültür Derneği’nin Çin’de eğitim almakta olan üniversite temsilcileri, etkinliklerde yer alarak Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlıyor.

Standları ziyaret eden misafirlere Türk çayı, Türk kahvesi ve lokum ikram ediliyor. Ayrıca ziyaretçilere Türkiye hakkında merak edilen bütün soruların cevaplarının yer aldığı Türkiye’yi tanıtan broşürler de dağıtılıyor.

Çin, Türkiye’yi video ve Anadolu Ateşi ile ile tanıtıyor!

Fuar kapsamında, Ligarba Turizm Seyahat Acentası ve Türk – Çin Kültür Derneği’nin katkılarıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Tanıtım Videosu gösterime sunulurken, özgün performansıyla ‘Anadolu Ateşi’ en özel gösterisini ziyaretçiler için sergiledi.

Türkiye için ayrı önem taşıyor

2018 yılının Çin’de Türkiye Turizm Yılı olması, Çin Turizm ve Gezi Fuarı’nın Türkiye için önemini de artırmış oldu. Fuar kapsamında Türkiye’nin tanıtımına yönelik pek çok etkinlik yapılması, Türkiye’nin tanıtılmasına da katkı sağladı.

Bakan Kurtulmuş da fuarda

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş beraberindeki heyetle birlikte Pekin’deki fuara katıldı. Türkiye Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen eşliğinde Türkiye standında ilgililerle konuşan bakan Numan Kurtulmuş, Türkiye tanıtımına yönelik etkinlikler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

“İki ülke arasındaki yakınlaşmanın turizm alanına da yansımasını ve daha fazla Çinli turistin ülkemizi ziyaret etmesini istiyoruz.” şeklinde konuşan bakan Kurtulmuş, diğer ülke standlarını da ziyaret ederek temaslarına devam etti.

İşte o video…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdulkadir Emin Önen, Anadolu Ateşi, Çin Turizm ve Gezi Fuarı, Çin video ile tanıtıyor, Ligarba Turizm Seyahat Acentası, Numan Kurtulmuş, Türk - Çin Kültür Derneği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları