Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin turizm gelirlerinde rekor kırdı!

12 Şubat, 2015 | 08:25

Uzakdoğu’nun tarihi ve kültürü ile en dikkat çeken destinasyonu olan Çin, 2014 yılında sadece turizmden 551 milyar dolar gelir elde etti.

Turizm gelirlerinde bir önceki yıla göre yüzde 14,7 oranında artış gösteren Çin, 2014’te 551 milyar dolar gelir elde ederek yeni bir rekora imza attı.

Çin Ulusal Turizm İdaresi’nden yapılan açıklamada, ülkeyi ziyaret eden turist sayısında yüzde 10,2’lik artış görüldüğü ve yurtiçi seyahatlerinin de yaklaşık yüzde 10 seviyelerinde artış gösterdiği bildirildi.

Turist sayısındaki bu artış ile birlikte Çin, 2014 yılında sadece turizm üzerinden tam 551 milyar dolar gelir elde etti.

Uzmanlar, Çin’in turizmdeki bu yükselişini, havayolları kapasitelerinin artması, küresel ekonomik iyileşme ve olumlu turizm politikaları olduğunu savunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Çin 2014 turizm, Çin ekonomisi, Çin kültür, Çin pekin, Çin turist, çin turizm, Çin turizm geliri, Çin turu, Turizm, Turizm geliri, Turizm Haber, Turizm Haberleri, Uzakdoğu, Uzakdoğu Çin, Uzakdoğu çin turu, Uzakdoğu ekonomi, Uzakdoğu Haberleri, Uzakdoğu turu,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları