Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin şaşırtmaya devam ediyor

16 Eylül, 2014 | 14:56

Çin

Çin hemen her alanda dikkat çekmeye devam ediyor. Nüfusun 1.3 milyara ulaştığı Çin’in Chongqing kentinde akıllı telefonlarını yürürken de kullanmak isteyenler için ayrı bir kaldırım yapıldı.

Yüzmilyonlarca akıllı telefon kullanıcısına sahip olan Çin, teknoloji devlerinin iştahını kabartmayı sürdürürken ilginç bir gelişme yaşandı. Çin’in Chongqing kentinde başlatılan yeni uygulamaya göre, yürürken akıllı telefonunu kullananlar bundan böyle kaldırımın kendileri için ayrılmış olan tarafından yürüyecek.

Telefon kullanıcılarına ayrılan kaldırımda “Telefon kullanıcıları bu kulvardan yürüyün. Risk size ait” uyarısı bulunuyor. Şehirde böyle bir kararın alınmasının ardından sosyal medyada geniş yankı bulan uygulama, şimdiden şehirdeki çoğu kişiyi mutlu etmişe benziyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akıllı Telefonlar, Çin, Çin akıllı telefon, çin haber, Çin haberleri, çin kaldırım, çin shongqing, çin telefon, çin telefon kaldırım, çin telefon kaldırımı, çin telefonları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları