Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin maymun yılına giriyor

28 Ocak, 2016 | 18:57

Çin maymun yılına giriyor Hayvan Takvimi’ne göre 8 Şubat’ta Maymun Yılına girecek Çin’de ülkdeki en büyük iç turizm hareketine neden olan 40 günlük tatil başladı.

Maymun Yılına girmeye hazırlanan Çin’de, ‘Çunyün’ olarak adlandırılan 24 Ocak-3 Mart tarihlerini kapsayan yeni yıl tatili başladı. 40 günlük tatil süresince yaklaşık 3 milyar kişinin yurt içi seyahat yapması bekleniyor.

Geleneklerine bağlılar

Çin’de, yeni yıla tüm aile üyeleriyle girme geleneği, dünyanın en büyük iç turizm hareketine yol açıyor. Ülkedeki havalimanları, tren istasyonları ve birçok seyahat noktasında büyük kalabalıklar oluşuyor.

Hayvan Takvimi nedir?

Çin Takvimi (12 hayvanlı Çin takvimi) ilk olarak M.Ö. 2500 yıllarında ismini aldığı gibi Çinliler tarafından değil, Babilliler tarafından bulunmuştur. Ancak M.Ö 500 yılında yeniden düzenlenerek Çinliler tarafından mükemmelleştirildiği için adı Çin takvimi olarak kalmıştır.

Çin Takvimi‘nde döngü şeklinde her yılı temsil eden 12 hayvan bulunuyor. 12. yılın sonunda takvimin sonuna gelinirse sonraki yıl tekrar 1. hayvandan başlanıyor. Çinde bugün hala günlük olaylar için dünya genelide kullanıldığımız takvim kullanılıyor. Ancak Çin, Yeni yıl gibi önemli günlerini belirlemede hala Çin takviminden yararlanıyor.

12 hayvanlı takvimde kullanılan hayvanlar sırasıyla şöyle; Fare, öküz, pars, tavşan, ejderha, yılan, at, koyun, maymun, tavuk, köpek, domuz

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin Hayvan Takvimi, Çin Hayvan Takvimi nedir, çin iç turizm, Çin takvimi, çin tatil, çin turizm, Hayvan Takvimi, Hayvan Takvimi nedir, Maymun Yılı, Maymun Yılı çin,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları