Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin ile ABD’nin Pekin Buluşması

10 Kasım, 2017 | 16:16

Çin ile ABD’nin Pekin Buluşmasında İşler Yolunda / Turizm Haberleri

Çin Uluslararası Radyosu – Çin ABD Başkanı Trump için çok görkemli bir karşılama töreni düzenledi. 8 Kasım Çarşamba günü uçağından inip kırmızı halıda yürüyen Trump ve eşi Melania daha sonra Çin’in 5.000 yıllık tarihini sembolize eden Yasak Şehri gezdi ve akşam opera izledi.

9 Kasım’da ise ticari ilişkilerde yoğunlaşıldı ve çok sayıda rekor seviyede anlaşma imzalandı. Bu çerçevede Çin’in ABD’ye karşı çok önemli dış ticaret fazlasına sahip olmasından yakınan Trump, bu kez bundan Çin’i değil kendisinden önceki ABD yönetimlerini sorumlu tuttu.

İki ülke arasındaki en önemli iki sorun gibi görünen dış ticaret ve Kuzey Kore konularından dış ticarete öncelik verdiği görünen ABD Başkanı, Amerikan şirketleri hesabına çok sayıda imza atılmasına aracı oldu.

Xi Jinping’in son Çin Komünist Partisi Ulusal Kongresi’nden güçlenerek çıkmasından övgüyle söz eden Trump, Xi ile kimyasının tuttuğundan yola çıkarak iki ülke arasındaki potansiyel ihtilaf konularını pas geçiyor ve Çin’in Kuzey Kore sorununun da çözümüne asal katkı yapabilecek güce sahip olduğunu vurguluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Başkanı Trump, Çin, Pekin,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları