Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin Başbakanı Brezilya, Uruguay, Arjantin ve Şili’yi ziyaret edecek

18 Haziran, 2012 | 13:14

Çin Başbakanı Brezilya, Uruguay, Arjantin ve Şili’yi ziyaret edecek. Çin Başbakanı ve Çin Delegasyonu bir dizi görüşme için Brezilya, Uruguay, Arjantin ve Şili’yi ziyaret edecek.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Liu Weimin’in yaptığı açıklamaya göre Başbakan Wen Jiabao başkanlığındaki Çin delegasyonu öncelikle Brezilya’da yapılacak olan Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı  katılacak ve sonrasında da ev sahibi Brezilya’ya ve sonrasında Uruguay, Arjantin ve Şili’ye bu ülkelerin devlet başkanlarının davetlisi olarak resmi ziyaretlerde bulunacak.

Dünya Konferansında Wen, ülkesinin toplantının konusu olan uluslararası toplumun sürdürülebilir kalkınma konusundaki işbirliğine dair ülkesinin politikasını açıklayacak ve mevkidaşlarıyla çeşitli konularda görüşmeler yapacak.

Dışişleri bakanlığından yapılan açıklamaya göre her bir ziyaret; ülkeler arasındaki karşılıklı ilişkileri geliştirmek, farklı konularda görüş alışverişinde bulunmak, bölgesel ve uluslararası konularda karşılıklı çıkarları gözden geçirmek için iyi bir olanak olacak.

Wen bunun dışında Şili’de Latin Amerika ve Karayipler Ekonomik Komisyonunun merkezinde bir konuşma yapacak.

Sözcü’ye göre bu ziyaretler Çin’in bu ülkelerle ilişkilerini ilerletmesinin dışında genel olarak Latin Amerika ile bağların da güçlenmesine yardım edece

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arjantin, atin Amerika, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı, Brezilya, Çin Başbakanı, Çin Başbakanı Wen Jiabao, Çin Dışişleri Bakanlığı, Karayipler, Karayipler Ekonomik Komisyonu, Şili, Uruguay,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları