Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin, Avustralya’nın Kaynak Turizm Pazarı Olma Yolunda

17 Mart, 2017 | 08:49

Avustralya - Çin Turizm İlişkileri

Çin, Avustralya’nın Kaynak Turizm Pazarı Olma Yolunda İlerliyor

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull geçtiğimiz Aralık ayında yaptığı açıklamada, Çin pazarının Avustralya’nın turizmde 2020 hedefleri doğrultusunda önemli bir rol oynadığını açıkladı.  Malcolm Turnbull, 16. Turizm ve Ulaşım Liderler Zirvesinde yaptığı açıklamada, 2020 yılına kadar 85 milyar ile 105 milyar dolarlık bir turizm geliri elde etmek istediklerini ve bu hedefte Çin pazarının büyük bir rol oynayacağını belirtiyor. 2017 ilk aylarında açıklanan turist sayılarında Avustralya’yı ziyarete gelen Çinli turist sayısı 1 milyonun üstünde olduğu açıklandı.

Çin’in, Avustralya turizmi için yabancı turist kaynak pazarı olma yolunda ilerlediği açıklandı.  Buna istinaden 2017 yılı Çin- Avustralya turizm yılı ilan edildi. Çinli turistlerin çoğu alışveriş, deniz-kum-güneş üçlüsü, doğal yaşam ve safari gibi etkinlikler içinde Avustralya’ya ziyaret etme amaçlarındandır. Malcolm Turnbull, Canberra’nın yönetiminin daha çok Çinli turisti çekmek için vize sistemini iyileştirme çalışmaları yürüttüğünü söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, Çin,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları