Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin, Avustralya’nın Kaynak Turizm Pazarı Olma Yolunda

17 Mart, 2017 | 08:49

Avustralya - Çin Turizm İlişkileri

Çin, Avustralya’nın Kaynak Turizm Pazarı Olma Yolunda İlerliyor

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull geçtiğimiz Aralık ayında yaptığı açıklamada, Çin pazarının Avustralya’nın turizmde 2020 hedefleri doğrultusunda önemli bir rol oynadığını açıkladı.  Malcolm Turnbull, 16. Turizm ve Ulaşım Liderler Zirvesinde yaptığı açıklamada, 2020 yılına kadar 85 milyar ile 105 milyar dolarlık bir turizm geliri elde etmek istediklerini ve bu hedefte Çin pazarının büyük bir rol oynayacağını belirtiyor. 2017 ilk aylarında açıklanan turist sayılarında Avustralya’yı ziyarete gelen Çinli turist sayısı 1 milyonun üstünde olduğu açıklandı.

Çin’in, Avustralya turizmi için yabancı turist kaynak pazarı olma yolunda ilerlediği açıklandı.  Buna istinaden 2017 yılı Çin- Avustralya turizm yılı ilan edildi. Çinli turistlerin çoğu alışveriş, deniz-kum-güneş üçlüsü, doğal yaşam ve safari gibi etkinlikler içinde Avustralya’ya ziyaret etme amaçlarındandır. Malcolm Turnbull, Canberra’nın yönetiminin daha çok Çinli turisti çekmek için vize sistemini iyileştirme çalışmaları yürüttüğünü söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, Çin,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları