Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin-Avrasya Fuarı için hazırlıklar başladı / Turizm Haberleri

04 Nisan, 2011 | 11:00

Çin-Avrasya Fuarı için hazırlıklar başladı / Turizm Haberleri

Çin’in kuzeybatısında yer alan Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde 1-5 Eylül 2011 tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek Çin-Avrasya Fuarı için hazırlıklar başlatıldı. Sincan’da 19 dönem düzenlenen Urumçi Dış Ekonomik ve Ticaret Fuarı’nın 2011 yılında Çin-Avrasya Fuarı adını alarak daha üst bir seviyeye taşınmasına karar verilmişti.

Çin Uluslararası Radyosu’nda yer alan haberde, Çin Avrasya Fuarı’nın, Çin Ticaret Bakanlığı’nın da aralarında bulunduğu 27 hükümet kuruluşu ve Sincan Bölge İdaresi’yle birlikte Sincan Üretim ve Yapılanma Ordusu tarafından ortaklaşa düzenleneceği bildirildi. Fuar kapsamında ticaret ve yatırım etkinliklerinin yanı sıra, devlet ve hükümet temsilcilerinin katılacağı bazı etkinlikler düzenleneceği kaydedildi. Bunlar arasında Çin-Avrasya Ekonomik Gelişme ve İşbirliği Forumu, Şanghay İşbirliği Örgütü Ticaret Günü, Çin-Avrasya Turizm İşbirliği ve Kalkınma Forumu yer alıyor. Fuarda ayrıca çok sayıda kültür gösterisi de organize edileceği belirtildi.

Sincan Uluslararası Fuar Koordinasyon Bürosu Müdür Yardımcısı Chen Ji, Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), Dünya Yatırım Geliştirme Örgütü, Rusya Uluslararası Fuar Derneği ve Japonya Uluslararası Ticaret Geliştirme Derneği gibi çok sayıda uluslararası örgütün fuara katılacağını açıkladı. Ayrıca Çin’in Şanghay ve Shenzhen gibi 12 idari bölgesinden de fuara katılacaklarına ilişkin ön bilgi verdi.

Fuar sayesinde Çin’in Sincan ve diğer bölgelerinin Avrasya ülkeleriyle temaslarını geliştirmesi ve aralarındaki çok yönlü işbirliğini güçlendirmesi hedefleniyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Chen Ji, Çin Avrasya Fuarı ne zaman, Çin-Avrasya Fuar, Çin-Avrasya Fuarı, Dış Ekonomik ve Ticaret Fuarı, Fuar, Sincan Uygur Özerk Bölgesi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları