Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin’in Atlantisi: Sulara gömülü bir imparatorluk

03 Şubat, 2015 | 07:36

Çin sınırları içerisinde yer alan Qiandao Gölü’ndeki Ming ve Qinh hanedanlarından kalma taş eserler görenleri hayrete düşürüyor.

Qiandao Gölü’nün derinliklerinde adeta tarih yatıyor. Ming ve Qinh hanedanlarından kalma taş mimarisinin en güzel eserleri, Çin sınırları içindeki Qiandao Gölü’nde yer alıyor.

Güney Şanghay’a 400 km uzaklıktaki bu gölde, yaklaşık 40 metre derinliğinde 80 civarı tarihi eser bulunuyor. Aslan şehri anlamına gelen Mandarin’i görmek ve tarihe tanıklık etmek isteyenler göle dalıyor ve unutamayacakları bir deneyim yaşıyor.

Qiandao

Ming ve Qinh hanedanların taş eserlerinin bulunduğu bu bölge, 1959 yılında hidroelektrik ve baraj gölü yapımı nedeniyle sular altında kalmış ve bugün ki durumuna gelmiş.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Çin atlantis, Çin gölleri, Çin turu, Mandarin, Mandarin aslan şehri, Mandarin çin, Qiandao, Qiandao çin, Qiandao Gölü, Qiandao Gölü çin, Qiandao lake, Şanghay, Şanghay çin, Şanghay Qiandao Gölü, Şanghay turu,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları