Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin’in Atlantisi: Sulara gömülü bir imparatorluk

03 Şubat, 2015 | 07:36

Çin sınırları içerisinde yer alan Qiandao Gölü’ndeki Ming ve Qinh hanedanlarından kalma taş eserler görenleri hayrete düşürüyor.

Qiandao Gölü’nün derinliklerinde adeta tarih yatıyor. Ming ve Qinh hanedanlarından kalma taş mimarisinin en güzel eserleri, Çin sınırları içindeki Qiandao Gölü’nde yer alıyor.

Güney Şanghay’a 400 km uzaklıktaki bu gölde, yaklaşık 40 metre derinliğinde 80 civarı tarihi eser bulunuyor. Aslan şehri anlamına gelen Mandarin’i görmek ve tarihe tanıklık etmek isteyenler göle dalıyor ve unutamayacakları bir deneyim yaşıyor.

Qiandao

Ming ve Qinh hanedanların taş eserlerinin bulunduğu bu bölge, 1959 yılında hidroelektrik ve baraj gölü yapımı nedeniyle sular altında kalmış ve bugün ki durumuna gelmiş.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Çin atlantis, Çin gölleri, Çin turu, Mandarin, Mandarin aslan şehri, Mandarin çin, Qiandao, Qiandao çin, Qiandao Gölü, Qiandao Gölü çin, Qiandao lake, Şanghay, Şanghay çin, Şanghay Qiandao Gölü, Şanghay turu,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları