Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin-AB Turizm Yılı Venedik’te Açıldı

22 Ocak, 2018 | 11:22

Çin-AB Turizm Yılı Venedik’te Açıldı

Çin-AB Turizm Yılı’nın açılış töreni, İtalya’nın Venedik şehrinde yapıldı.

İtalya’nın kanallar şehri Venedik hafta sonunda önemli bir turizm etkinliğine ev sahipliği yaptı. Çin-AB Turizm Yılı’nın açılışı Venedik’te düzenlenen törenle yapıldı. Törene Çin ve AB’de çeşitli çevrelerden yüzün üzerinde temsilci katıldı.

2017 yılında AB ülkelerine giden Çinli turist sayısı 6 milyonu aştı. Çin’deki dev turistik tüketim piyasası da AB ülkelerinin yoğun ilgisini çekti. Çin Başbakanı Li Keqiang ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker Çin-AB Turizm Yılı’nın resmen başlatılması vesilesiyle açılış törenine birer kutlama mesajı gönderdi.

Turizm yılının başlatılmasıyla birlikte, Çin ve AB arasındaki turizm işbirliği de yeni düzeye taşındı. AB, Çin-AB Turizm Yılı ile Avrupa Birliği’nde turizmin sürdürülebilir gelişmesini ilerleterek daha fazla Çinli ziyaretçiyi çekmeyi, ilgili sektörlere daha fazla yatırımın gelmesini hedeflerken, ayrıca Çin-AB vize kolaylığı ve yeni uçak seferlerinin başlaması için ivme kazandırmayı amaçlıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Turizm, Venedik,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları