Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çin 20 ton kapasiteli kargo drone üzerinde çalışıyor!

24 Ocak, 2018 | 16:07

Çin’in 2016 yılında kurulan Tengoen isimli şirketi, TB-001 isimli insansız hava aracının üretimi için çalışmalar yapıyor. Kargo ve teslimat amacıyla üretilecek olan araç, 4660 kilometre yüksekliğe kadar, 20 tonluk yük taşıma kapasitesi sunuyor.

Çin’in yeni drone şirketlerinden Tengoen Technology (Tengdun), satışa çıkarmak üzere, silahlı insansız hava araçlarının üretimini yapacağını açıkladı. Aynı zamanda dünyanın en büyük kargo uçağını üretmeyi hedeflediklerini belirten şirket yetkilileri için, yapılan bu planlar, 2016 yılında kurulmuş bir firma adına oldukça iddialı.

Tengoen’un amiral gemisi aracı TB-001 Scorpion, çift motorlu, çift kuyruklu bir insansız hava aracı olarak piyasaya çıkacak ve saldırı aracı olarak kullanılacak.
TB-001’in, maksimum kalkış ağırlığı 2.8 ton ve 3700 mil yüksekliğe kadar iki adet 220 kiloluk bomba veya füze taşıma kapasitesi bulunuyor.

Kargo drone, 2020’de kullanıma başlanacak

Ayrıca şirket, TB-001’in taşıma kapasitesini artırarak, kargo teslimatı için kullanılmak üzere bir insansız hava aracı daha üretecek. Kargo ve teslimat amacıyla üretilecek olan araç, 4660 kilometre yüksekliğe kadar, 20 tonluk yük taşıma kapasitesi sunuyor.

Karbon fiberli, çift gövdeli kargo drone’u, iki gövde arasında yük taşıma modulünü bulunduruyor. Araç, inşa edildikten sonra, 2020 yılından itibaren kullanımına başlanacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Kargo Drone, TB-001, Tengoen Technology,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları