Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çılgınlıklarla dolu San Fermin festivali

20 Nisan, 2009 | 18:22

San Fermin festivali Dünya’da adından sıkça söz ettiren bir etkinlik; San Fermin festivali. Her yıl düzenli olarak 6-14 Temmuz tarihleri arasında Kuzey İspanya’nın Pamplona şehrinde gerçekleştiriliyor.

Hepimizin bildiği gibi festivalin en önemli ve heyecanlı aktivitesi encierro yani boğaların koşması. Kimilerine göre vahşet, kimilerine göre gelenek olarak sürekli tartışmalara yol açan bu aktivite festival boyunca hergün yapılıyor. Yaklaşık 3 dk süren bu heyecanlı anlar ağıldan bırakılan boğaların binlerce kırmızı beyaz giyinmiş insanı kovalamasıyla gerçekleştriliyor. Tabiki festivalde geleneksel diğer faaliyetler de yer alıyor. Eğer Temmuz aylarında İspanya’da bulunursanız, kaçırmamanız gereken bir şölen diyebiliriz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eğlence, İspanya, İspanya Festivalleri, Kuzey İspanya, Pamplona şehri, San Fermin Festivali, Yurtdışı Festivaller,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları