Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

CHP adayı Alaattin Yüksel: İzmir turizmden en çok pay alan bölge olacak

16 Mayıs, 2011 | 18:08

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili adayı Alaattin Yüksel, şehrin CHP iktidarında Türkiye’nin turizmde en hızlı gelişen ve en çok pay alan bölgesi olacağını söyledi.

Yüksel, partisinin il başkanlığında diğer adaylarla birlikte basın toplantısı düzenleyerek, İzmir’e yönelik turizm projelerini anlattı.

CHP’nin temel yaklaşımı çerçevesinde İzmir ve Ege Bölgesi’nde turizm sektörünün insan, istihdam ve çevre odaklı olarak destekleneceğini kaydeden Yüksel, sürdürülebilir turizm sağlanacağını kaydetti. Agora, Mega Müze, Smyrna Antik Tiyatrosu gibi projelerin İzmir’e çok şey kazandıracağını belirten Yüksel, 100 butik müze yapmayı istediklerini de dile getirdi. Ucuz enerji üretimini destekleyerek konaklama sektörünün giderlerini düşürmeyi hedeflediklerini söyleyen CHP adayı Yüksel, turizm sektöründe çalışanların sigorta primlerinde düşük sezon indirimleri yapacaklarını belirtti. Yeni bir destinasyon olarak İzmir çıkışlı Ege turuna ağırlık verileceğini kaydeden Alaattin Yüksel, ”İzmir, Manisa, Balıkesir, Çanakkale, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Muğla ve Aydın’ı kapsayacak şekilde düzenlenecek. Ege’de Yedi Kiliseler, antik kentler gibi yurtdışında satılabilecek turlar da geliştirilecek.” dedi. Alsancak Limanı’nın kruvaziyer gemilere en iyi hizmeti verecek şekilde yenileneceğini de belirten Yüksel doğal yaşam parkı, zooloji müzesi ve bilim parkı projelerini hayata geçireceklerini, İzmir Kuş Cenneti’nin şehrin turizm değerleri arasında öne çıkması için çalışma yapacaklarını ifade etti.

Ekonomik gelişme alanlarından biri olan yarımadanın turizm açısından 12 ay hizmet üreten bir merkez haline getirileceğini söyleyen Yüksel, Ege’de turizm master planı ve eylem planının devreye alınacağını kaydetti. Termal kaynakların da tanıtılacağını belirten CHP adayı Alaattin Yüksel, şehri sağlık turizmi merkezi haline getireceklerini vaadetti. Engelli turizmine yönelik çalışmalar da yapacaklarını belirten Alaattin Yüksel, sağlık turizmi kapasite artışının da tetiklemesiyle İzmir’i dünya ölçeğinde üretim yapan bir biyomedikal sanayi devine dönüştüreceklerini dile getirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Yüksel, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplardırdı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın AK Parti tarafından İzmir’den aday gösterilmesinin. CHP’nin turizm projelerini öne çıkarmasında etkili olup olmadığı yönündeki soruya karşılık şunları söyledi: “Biz bütün İzmir’e yönelik proje ürettik. Sadece turizm değil, tüm projeleri tek tek açıklayacağız. Biz gelişigüzel laflar söylemiyoruz, ‘Birkaç yıl içinde 5 milyon turist gelecek’ gibi. Şu anda İzmir’e 1 milyon 155 bin turist geliyor, son dört yılda ortalama yüzde 7 artış var. Temel hedefimiz, dört yıl sonunda artışı yüzde 27’ye çıkarmak ve 3 milyonun üzerinde turiste ulaşmak. Ege Bölgesi’nde yine 11,5-12 milyona yakın turist sayısı var; dört yıl sonunda yüzde 15 artışla 21 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Sekiz yılda 40 milyonun üzerinde turiste ulaşmayı istiyoruz. Bizim projelerimiz, herhangi bir tartışma yaratmaya yönelik değil.”

Bakan Günay’ın, İzmir’i Barselona’ya benzeterek turist çeken bir şehir haline getirileceği yönündeki sözlerine karşılık ise Yüksel, ”Bizim İzmir’i herhangi bir yere benzetmek gibi bir çalışmamız yok. İzmir’i, İzmir olarak duyurmak istiyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Agora, Alaattin Yüksel, Alaattin Yüksel CHP, Alaattin Yüksel haberleri, Alaattin Yüksel İzmir, CHP adayı Yüksel, CHP Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Turizm, Mega Müze, Smyrna Antik Tiyatrosu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları