Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Chelsea Çiçek Fuarı kapılarını açtı

22 Mayıs, 2012 | 10:05

Chelsea Çiçek Fuarı kapılarını açtı.İngiltere’nin başkenti Londra çiçek açtı adeta…

Londra’da her yıl yaklaşık 160 bin ziyaretçiyi ağırlayan Chelsea Çiçek Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.

1913 yılından beri Londra’nın batısındaki, Kraliyet Chelsea Hastanesi’nin bahçesinin bulunduğu alan büyük bir botanik bahçesine dönüşüyor.

Bahçe malzemeleri ve mobilyalarından, rengarenk ve yeni türdeki çiçek ve ağaçlara, değişik peyzaj tasarımlarına kadar birçok şeyin görülebildiği fuarda ayrıca, müzik dinletileri sunuluyor, bahçe bakımıyla ilgili konferanslar veriliyor.

Chelsea Çiçek Fuarı 26 Mayıs’a kadar açık

Kapılarını dün ziyaretçilere açan ve 5 gün boyunca gezilebilecek Chelsea Çiçek Fuarı’na, her yıl İngiliz kraliyet ailesi mensupları ve ünlü sanatçılar da katılıyor.Londra Chelsea Çiçek Fuarı, 26 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

Chelsea Çiçek Fuarı’nda bitkilerle örülü piramit

Bu yılki fuarın en dikkat çekici parçası, İrlandalı sanatçı Diarmuid Garvin tarafından tasarlanan 24 metre uzunluğundaki, bitkilerle örülü piramit oldu. Her katı ayrı bir bitki konularak tasarlanan piramide, fuarı ziyaret edenler çıkabiliyor.

Piramitten inmek isteyenler ise asansör yerine, paslanmaz çelikten yapılmış tüp şeklindeki kaydırağı kullanabiliyor.

Fuar alanına haftalar önce dikilen çiçeklerin korunması ise bu yıl, geçen yıllara göre oldukça zor oldu. Londra’da Mayıs ayında hava sıcaklığı ortalamanın altında olunca ve çok yağmur yağınca, bazı bitkiler ve çiçekler özel ısıtılmış seralarda korundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Chelsea Çiçek Fuarı, Chelsea Çiçek Fuarı açıldı, Chelsea Fuar, Çiçek fuarı, Diarmuid Garvin, İngiliz kraliyet ailesi, Kraliyet Chelsea Hastanesi, Londra Chelsea Çiçek Fuarı, Londra çiçek, Londra çiçek açtı, Londra çiçek fuarı, Londra fuarı, Londra fuarları, Londra kraliyet ailesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları