Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Che Guevara mozolesini 4 milyon kişi ziyaret etti

20 Haziran, 2015 | 08:28

Küba devrim liderlerinden Ernesto Che Guevara’nın Santa Clara’da bulunan mozolesini, bugüne kadar 4 milyon kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

1959 Küba Devrimi mimarlarından Ernesto Che Guevara’nın Santa Clara’daki mozolesi, inşa edildiği tarih olan 1988 yılından günümüze 4 milyon kişi tarafından ziyaret edildi.

HavanaTimes’da yer alan habere göre, yerel basına açıklamalarda bulunan Elaine Faulner isimli bir İngiliz turist, mozoleyi ziyaret etme onuruna eriştiği için kendi çok şanslı hissetiğini söyledi ve ekledi: “Küçüklüğümden beri Che hakkında çok şey duydum ama bu etkileyici yere daha önce gelme şansım olmamıştı.”

İngiliz turist, Che Guevara mozolesinden güzel anılarla evine döneceğini belirtti. Küba turu hakkında da konuşan Elaine Faulner, ülkenin muhteşem yerlerinin olduğunu ve halkın beklediğinden daha fazla misafirperver olduğunu söyledi.

İstihdam uzmanı Yaneski Gutierrez Fernandez ise yaptığı açıklamada, Che mozolesini ziyaret eden 4 milyon kişinin yaklaşık iki buçuk milyonunu yabancıların oluşturduğunu söyledi.

Fernandez, bu ziyaretçilerin büyük çoğunluğunun Arjantin, İtalya, Kanada, İspanya, Almanya ve Fransa’dan geldiğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
che guevara, Che Guevara Küba, Che Guevara küba mezar, Che Guevara mezarı, Che Guevara mozolesi, ernesto che guevara, Havana, Havana Küba, Havana küba che, Havana turu, Santa Clara, Santa Clara che guevera, Santa Clara küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları