Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Che Guevara’nın doktor kızından Ebola açıklaması

02 Aralık, 2014 | 12:39

Küba devrimi liderlerinden Che Guevara’nın doktor kızı Aleida Guevara, Afrika’da binlerce kişinin ölümüne neden olan Ebola salgını hakkında açıklamalarda bulundu.

Che Guevara’nın kızı Kübalı doktor Aleida Guevara, Ebola salgını ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Salgının, insanın doğaya verdiği zarardan kaynaklandığını savunan Guevara, Küba’nın yalnızca hastalara yardımcı olmadığını, salgının kendini tekrar etmemesi için de çalıştığını söyledi.

Salgının iddia edildiği gibi yoksulluktan kaynaklanmadığını belirten Aleida Guevara, “Bu çevreyi yok etmemizle ilgili bir problem. Yoksulluğun çok daha ötesinde. Gezegenimizi yok ediyoruz” dedi.

Guevara, Kübalı doktorlar olarak sadece Ebola hastalarını tedavi etmediklerini aynı zamanda salgının yayılmaması için uğraş verdiklerini söyledi.

Sağlığın bir insan hakkı olduğunu dikkat çeken Aleida Guevara, ” Bir çocuğun hayatını kurtarmak için birine ne kadar para ödeyebileceğini sorarsanız, büyük olasılıkla size net bir rakam söyleyemeyecektir. Çünkü bir insanın hayatına para ile değer biçilemez” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleida Guevara, Aleida Guevara afrika, Aleida Guevara ebola, Aleida Guevara kimdir, Aleida Guevara küba, che guevara, Che Guevara devrim, Che Guevara hayatı, Che Guevara kızı, Che Guevara Küba, Che Guevara küba devrimi, Küba, Küba Sağlık,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları