Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Che Guevara’nın doktor kızından Ebola açıklaması

02 Aralık, 2014 | 12:39

Küba devrimi liderlerinden Che Guevara’nın doktor kızı Aleida Guevara, Afrika’da binlerce kişinin ölümüne neden olan Ebola salgını hakkında açıklamalarda bulundu.

Che Guevara’nın kızı Kübalı doktor Aleida Guevara, Ebola salgını ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Salgının, insanın doğaya verdiği zarardan kaynaklandığını savunan Guevara, Küba’nın yalnızca hastalara yardımcı olmadığını, salgının kendini tekrar etmemesi için de çalıştığını söyledi.

Salgının iddia edildiği gibi yoksulluktan kaynaklanmadığını belirten Aleida Guevara, “Bu çevreyi yok etmemizle ilgili bir problem. Yoksulluğun çok daha ötesinde. Gezegenimizi yok ediyoruz” dedi.

Guevara, Kübalı doktorlar olarak sadece Ebola hastalarını tedavi etmediklerini aynı zamanda salgının yayılmaması için uğraş verdiklerini söyledi.

Sağlığın bir insan hakkı olduğunu dikkat çeken Aleida Guevara, ” Bir çocuğun hayatını kurtarmak için birine ne kadar para ödeyebileceğini sorarsanız, büyük olasılıkla size net bir rakam söyleyemeyecektir. Çünkü bir insanın hayatına para ile değer biçilemez” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleida Guevara, Aleida Guevara afrika, Aleida Guevara ebola, Aleida Guevara kimdir, Aleida Guevara küba, che guevara, Che Guevara devrim, Che Guevara hayatı, Che Guevara kızı, Che Guevara Küba, Che Guevara küba devrimi, Küba, Küba Sağlık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları