Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Che ve Chavez parfümleri Küba’yı ikiye böldü

30 Eylül, 2014 | 15:50

küba-che-chavez-parfum Küba Hükümeti, Ernesto Che Guevara ve Hugo Chavez’in isimlerini taşıyan parfümlerin üretimini yasakladı.

Devlete ait ilaç firmasının Ernesto Che Guevara ve Hugo Chavez isimlerini taşıyan parfümleri üretmeye başlamasına Küba Hükümeti tepki gösterdi ve üretimin durdurulacağını bildirdi.

BBC’nin haberine göre, Küba hükümeti, resmi Granma gazetesinde yayımlanan açıklamasında, devlete ait ilaç firmasının, Ernesto Che Guevara ve Hugo Chavez’in isimlerini taşıyan parfümler üretmesini “ciddi bir hata” olarak değerlendirdi. Küba devriminin sembollerinin kutsal olduğunun hatırlatıldığı açıklamada şirkete disiplin cezası verileceği bildirildi.

Küba devrim liderlerinden Ernesto Che Guevara ve Venezuela’nın merhum Devlet Başkanı Hugo Chavez’in isimleriyle üretilmeye başlanan parfümlerin tanıtımı geçtiğimiz perşembe günü yapılmıştı.

Sosyal paylaşım sitelerinde alay konusunu olan proje, Küba Devrimi’nin destekçileri tarafından da eleştirilmişti. Labiofam şirketi, Che ve Chavez’in ailelerinden, parfümlere isimlerinin verilmesi konusunda izin alındığını bildirmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
che guevara, Che Guevara parfüm, che parfümü, ernesto che guevara, ernesto parfüm, ernesto parfümü, Hugo Chavez, Hugo Chavez parfüm, hugo chavez parfümü, hugo parfüm, Küba, Küba Haberleri, Küba hükümeti, Küba parfüm, labiofam parfüm,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları