Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Che ve Chavez parfümleri Küba’yı ikiye böldü

30 Eylül, 2014 | 15:50

küba-che-chavez-parfum Küba Hükümeti, Ernesto Che Guevara ve Hugo Chavez’in isimlerini taşıyan parfümlerin üretimini yasakladı.

Devlete ait ilaç firmasının Ernesto Che Guevara ve Hugo Chavez isimlerini taşıyan parfümleri üretmeye başlamasına Küba Hükümeti tepki gösterdi ve üretimin durdurulacağını bildirdi.

BBC’nin haberine göre, Küba hükümeti, resmi Granma gazetesinde yayımlanan açıklamasında, devlete ait ilaç firmasının, Ernesto Che Guevara ve Hugo Chavez’in isimlerini taşıyan parfümler üretmesini “ciddi bir hata” olarak değerlendirdi. Küba devriminin sembollerinin kutsal olduğunun hatırlatıldığı açıklamada şirkete disiplin cezası verileceği bildirildi.

Küba devrim liderlerinden Ernesto Che Guevara ve Venezuela’nın merhum Devlet Başkanı Hugo Chavez’in isimleriyle üretilmeye başlanan parfümlerin tanıtımı geçtiğimiz perşembe günü yapılmıştı.

Sosyal paylaşım sitelerinde alay konusunu olan proje, Küba Devrimi’nin destekçileri tarafından da eleştirilmişti. Labiofam şirketi, Che ve Chavez’in ailelerinden, parfümlere isimlerinin verilmesi konusunda izin alındığını bildirmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
che guevara, Che Guevara parfüm, che parfümü, ernesto che guevara, ernesto parfüm, ernesto parfümü, Hugo Chavez, Hugo Chavez parfüm, hugo chavez parfümü, hugo parfüm, Küba, Küba Haberleri, Küba hükümeti, Küba parfüm, labiofam parfüm,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları