Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Che ve Chavez parfümleri Küba’yı ikiye böldü

30 Eylül, 2014 | 15:50

küba-che-chavez-parfum Küba Hükümeti, Ernesto Che Guevara ve Hugo Chavez’in isimlerini taşıyan parfümlerin üretimini yasakladı.

Devlete ait ilaç firmasının Ernesto Che Guevara ve Hugo Chavez isimlerini taşıyan parfümleri üretmeye başlamasına Küba Hükümeti tepki gösterdi ve üretimin durdurulacağını bildirdi.

BBC’nin haberine göre, Küba hükümeti, resmi Granma gazetesinde yayımlanan açıklamasında, devlete ait ilaç firmasının, Ernesto Che Guevara ve Hugo Chavez’in isimlerini taşıyan parfümler üretmesini “ciddi bir hata” olarak değerlendirdi. Küba devriminin sembollerinin kutsal olduğunun hatırlatıldığı açıklamada şirkete disiplin cezası verileceği bildirildi.

Küba devrim liderlerinden Ernesto Che Guevara ve Venezuela’nın merhum Devlet Başkanı Hugo Chavez’in isimleriyle üretilmeye başlanan parfümlerin tanıtımı geçtiğimiz perşembe günü yapılmıştı.

Sosyal paylaşım sitelerinde alay konusunu olan proje, Küba Devrimi’nin destekçileri tarafından da eleştirilmişti. Labiofam şirketi, Che ve Chavez’in ailelerinden, parfümlere isimlerinin verilmesi konusunda izin alındığını bildirmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
che guevara, Che Guevara parfüm, che parfümü, ernesto che guevara, ernesto parfüm, ernesto parfümü, Hugo Chavez, Hugo Chavez parfüm, hugo chavez parfümü, hugo parfüm, Küba, Küba Haberleri, Küba hükümeti, Küba parfüm, labiofam parfüm,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları