Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Chateau d’Oex Balon Festivali / İsviçre

11 Ocak, 2014 | 13:49

isvicre-balon-festivali Gökyüzünü süsleyen yüzlerce sıcak hava balonu her yıl ocak ayında İsviçre Alpleri’nin karla kaplı yüksekliklerine yolculuk etmek havalanıyor.

Chateau d’Oex Uluslararası Balon Festivali adı altında İsviçre’de düzenlenen bu etkinlik, her yıl farklı ülkelerden gelen katılımcılara ev sahipliği yapıyor.

Katılımcılar, festival boyunca balonlarla birlikte uçmanın yanı sıra profesyonel paraşüt, para-gliding ve dev sıcak hava balon ekiplerinin gösterilerini izleme imkanına da bulabiliyor.

Chateau d’Oex, sıcak hava balonlarının tarihinde de önemli bir edinmiş durumda. Burası, balonla hiç durmadan dünya turunun başladığı nokta. 1999’da Chateau d’Oex’tan havalanan balon, durmadan dünya turu atıp, Mısır çöllerine tam 19 gün, 21 saat ve 55 dakikada inmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Chateau d’Oex Balon Festivali, Chateau d’Oex Balon Festivali İsviçre, İsviçre, İsviçre Alpleri, İsviçre balon, İsviçre balon festivali, İsviçre balon turu, İsviçre Haberleri, İsviçre tatil, İsviçre turizm, İsviçre Turları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları