Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çevrimiçi Seyahatte Birincilik İngiltere’de

06 Ağustos, 2017 | 13:19

 

Çevrimiçi Seyahat İngiltere

E-Marketer‘ın yaptığı araştırmaya göre, İngiltere şu anda dünya çapındaki seyahat satışlarının %5.8’ini oluşturuyor.

Bu yıl £ 26.24  milyara ulaşan harcamaları ve yıllık %7.2’lik büyümesi ile, Avrupa bünyesinde bulunan İngiltere en büyük pazar hacmine sahiptir.  E-Marketer‘ın yaptığı araştırmaya göre, İngiltere şu anda dünya çapındaki seyahat satışlarının %5.8’ini oluşturuyor.Almanya’da dijital seyahat satışlarının %4.2’lik bir büyüme ile £ 20.7 milyar ulaşması beklenirken, Fransa’da %4.1’lik bir büyüme oranı ile bu satışların £ 15.4 milyara kadar ulaşması bekleniyor.

Havayolu, araba kiralama, gemi seyahati, otel, konaklama (Airbnb dahil) ve ulaşımın tamamını kapsayan bu satışlar, bu yıl yıllık %5.7’lik bir büyüme oranı ile tüm batı Avrupa bölgesi için £106 milyara ulaşacak.

Küresel bir perspektiften bakıldığında ise, sadece Kuzey Amerika’nın beklenen %5.1’lik bir artışı, bu yıl batı Avrupa’dan daha dayanıksız olacak ve her iki bölge dünya genelinde öngörülen %11.7’lik artışın çok altında kalacak.  Bu yavaşlama nedeniyle, batı Avrupa’nın dünya genelindeki dijital seyahat satışlarındaki payı 1.3 puan azalarak %23.1′ e gerileyecek.

Batı Avrupa’da, dijital seyahat harcama tercihlerinin daha çok gelişip evrileceği ve ” Airbnb gibi, dijital konaklama seçeneklerinin dönüştürücüyü çekmeye devam edeceği”, E-Marketer’ın yaptığı araştırmada belirtilenler arasında.

e-Marketer’da çalışan tahmin analisti, Jaimie Chung, Airbnb’nin küçük tabanlı bir site olmasına rağmen, batı Avrupa’da çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü, bunun en önemli sebebinin ise seyahat eden kişilerin artan bağımsızlıklıkları ve bölgede yerli gibi yaşamak istedikleri olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra, şirketin sahip olduğu bazı yasal zorlukların olduğunu, ABD’de olduğu gibi değil ancak büyük şehirlere doğru gelişen genişlemeler gördüklerini, kolay olan hedefler geçildikten sonra, bu büyümenin devam edip etmeyeceğini görmek zorunda olduklarını belirtti.

e-Marketer’in tahmin ve öngörüleri araştırma firmaları, hükümet şirketleri, medya ve kamu firmalarının nicel ve nitel analizlerinin yanı sıra yayıncılar, reklam alıcıları ve ajanslardaki üst düzey yöneticilerle yapılan röportajlara dayanmaktadır.

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çevrimiçi Seyahat, E-Marketer, İngiltere,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları