Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çeşme’de otel fiyatları uçuyor!

27 Haziran, 2009 | 14:27

Cesme Sheraton Yaz sezonunda Türkiye’nin en gözde tatil merkezleri arasında ön plana çıkan Çeşme ve Alaçatı’daki otel fiyatları el yakıyor.

Beş yıldızlı otel sayısının az olduğu Çeşme’de bu sezonun rekor fiyat, Sheraton Otel’de. Hafta sonu iki kişilik odada konaklama fiyatı kahvaltı, akşam yemeği ve KDV dahil 590 TL’ye ulaştı. Alaçatı’daki butik otellerde ise tek kişi günlük konaklama ve kahvaltı fiyatı minimum 100 Euro’dan başlıyor.

Sezonun kısa, kaliteli yatak sayısının az olduğu Çeşme’de 1 Temmuz itibariyle fiyatlarını yüzde 20 daha da arttıracak olan otellerin rakamları el yakıyor. Erken rezervasyon ve hafta içi günler için kampanyalar uygulayan otellerin hafta sonu rakamları ise dudak uçuklatan cinsten. Sezonun fiyat rekortmeni Çeşme Sheraton Oteli. Haftasonunda deniz manzaralı, iki kişi, yarım pansiyon ve KDV dahil konaklama fiyatı 590 TL. Ilıca Otel’in fiyatı ise 426 TL. Kapılarını yeni açan Radisson Çeşme, 94 Euro’ya kahvaltı ve KDV fiyatıyla tanıtımını yaparken, 1 Temmuz itibariyle oda fiyatının 220 Euro olacağını açıkladı. Çeşme Ontur Otel, yarım pansiyon, KDV dahil oda fiyatı 300 TL, Pırıl Otel ise her şey dahil sisteminde oda fiyatını 200 TL’den tatilcilere sunuyor. Sisus Otel ise tek kişi bir gece konaklama fiyatını kahvaltı, akşam yemeği ve KDV dahil 180 TL yaptı.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel, fiyatların geçen sezona oranla daha hesaplı olduğunu belirterek, “Sürekli olarak kampanyalar düzenliyoruz. Erken rezervasyon ve hafta içi konaklama fiyatları çok hesaplı. Hafta sonları oluşan yoğunluk nedeniyle oda fiyatları yüksek gözükse de geçen senenin rakamlarının altında. Bir günlük konaklamalarda fiyatların yükselmesi çok normal. Tatilcilerin erken rezervasyon sistemine alışması ve hafta içini tercih etmesi daha mantıklı olacak” dedi.

İzmir’deki bir beş yıldızlı otelde görev yapan ve adının açıklanmasını istemeyen bir yönetici ise Çeşme’deki bu yüksek fiyatlara inanamadığını belirterek, “Sonra da neden ‘İzmir’e, Çeşme’ye turist gelmiyor’ diye kara kara düşünüyorlar. Bu fiyatlara yabancı turistler Antalya’da her şey dahil sisteminde bir hafta tatil yapar. Birilerinin şapkayı önüne koyup, düşünme zamanı geldi. Çeşme’nin geleceğini bu mantık içinde pek parlak görmüyorum” dedi. (Hürriyet)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alaçatı, Çeşme, Çeşme Ilıca otel, Çeşme Otelleri, Çeşme Sheraton, Çeşme tatil paketleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları