Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çeşme Alaçatı’da İcra Şoku

26 Ağustos, 2017 | 11:27

Alaçatı Çeşme

Alaçatı’da çok para kazanırım deyip çok yüklü kira bedellerinin altına giren onlarca işletmenin durumu içler acısı. Bana aktarılan iddialara göre muhtarlığa 170 icra takip tebligatı ulaşmış şu ana kadar.

Magazin hayatı, yaşananlar, Çeşme, Bodrum derken bir yaz sezonunun daha sonu yaklaşıyor.

Yorucu bir sezon dersek yalan olmaz ancak biz magazinciler de geçtiğimiz yaz sezonlarını aradık açıkçası. Çeşme ve Alaçatı’nın güzelliklerini ve farklılıklarını sayfalarımıza yüzlerce haberle taşıdık, taşımaya da devam ediyoruz. Eleştiriler ve çarpıcı iddiaları da gündeme getireceğiz elbette, onu da yapıyoruz.

Şimdi geçtiğimiz hafta neler olmuş onların başlıklarını vereyim sizlere. Alaçatı’da çok para kazanırım deyip çok yüklü kira bedellerinin altına giren onlarca işletmenin durumu içler acısı. Geçtiğimiz yıl eşinden boşanan ünlü ve yakışıklı oyuncu otelden neden kovuldu? Happy hour (gündüz partileri) restoranların işlerini mi kırdı? Şimdi bu başlıkları açma zamanı geldi…

Hani çok zenginler geliyor ya Alaçatı’ya. Çooook çok paralar harcıyorlar ya. Bu durum ve imaj birçok kişiyi iştahlandırıp restoran, kafe ve bar açılmasına neden oldu Alaçatı’da. Geçtiğimiz yıllarda işletme sayısı belliydi, gelenler bu anlamda mekanların ayakta kalmasını sağlıyordu. Şimdi ise Alaçatı’da yüzlerce mekan var. Yani pasta bölündü. Altı bin kuval yani masa servisi bulunuyor Alaçatı’da. Düşünsenize altı bin kişi her gece yiyecek, içecek eğlenecek ki bu işletmeler ayakta kalacak. Bu yaz belli mekanlar sadece haftanın üç günü doğru düzgün iş yapabildi, gerisi ne yazık ki fiyasko.

Kiralar ise dudak uçuklatmıyor adeta dudakları kanatıyor. Yıllık 140-200 bin lira arası. Masraflar, personel giderleri, dekor ve diğer giderler hariç. Taş çatlasa 90 gün sezon var. Eeeeee durum böyle olunca işletmelerin birçoğu şimdiden patlamaya başlamış.

Bana aktarılan iddialara göre muhtarlığa 170 icra takip tebligatı ulaşmış şu ana kadar. Yani icralık işletme sayısı ile Alaçatı’nın yarısı icralık dersek yalan olmaz.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alaçatı, Çeşme, İcra,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları