Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

62 ülkeden gelen cerrahlar, Haliç Kongre Merkezi’nde buluşacak

12 Ağustos, 2013 | 13:34

62 ülkeden gelen cerrahlar, Haliç Kongre Merkezi’nde buluşacak 18.Uluslararası Obezite Cerrahisi ve Metabolik Bozukluklar Federasyonu Dünya Kongresi (IFSO 2013), 28-31 Ağustos tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Kongre başkanlığını TOSS (Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği) Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı üyesi Prof.Dr. Mustafa Taşkın yapacak.

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek bu büyük organizasyona,başta Amerika, İngiltere ve İsviçre olmak üzere 62 ülkeden binin üzerinde uzman katılacak.Tüm dünyadan bariatrik (obezite)ve metabolik hastalıklar konusundauzman cerrah ve hekimlerin buluşacağı kongrede sağlık personelleri, araştırmacılar, farmasötik ve cerrahi inovasyon firmalarından da katılımcılarolacak.Kongrede metabolik cerrahinin diyabet, metabolik sendrom ve kardiyovasküler(kalp-damar) hastalıkların önlenmesindeki rolü tüm detaylarıyla tartışılacak. Kongrede ayrıca, cerrahlarcanlı uygulamalarla teknik bilgilerini dünya genelindeki cerrahların bilgi birikimleriyle karşılaştırma imkanı bulacaklar. Cerrahların yeni teknikleri benimsemeleri için guncel bariyatrik cerrahi metodlar ve son zamanlarda dikkat ceken sleeve gastrektomi, tek kesi ile yapilan ameliyat teknikleri, mini-Gastric Bypass ve ileal interpozisyonla ilgili yapacağıcanlı ameliyatlar kongrenin en dikkat çeken bölümlerinden birini oluşturacak.

Uluslararası etkinliklerin ülke ekonomisine katkısının özellikle dış ticaret gelirleri açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Haliç Kongre Merkezi Genel Müdürü Handan Boyce düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Akademik iletişim anlamında 18.Uluslararası Obezite Cerrahisi ve Metabolik Bozukluklar Federasyonu Dünya Kongresi’nin İstanbul’da yapılmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Birçok ülke dış ticaret açığının kapanmasında turizm gelirlerinden yararlanmaktadır. Kongre turizminin, katılımcı profilinin harcama gücü ve potansiyelini göz önünde bulunduracak olursak farklı sektörlere de ekonomik etkileşimi olduğunu görüyoruz. Bu anlamda kongrelerin şehre kazandırılması ve organize edilmeleri ekonomiye yapacağı getiriler nedeniyle oldukça önemlidir.Ayrıca kongre turizminin herhangi bir sezona bağlı olmaması turizm sektörü açısından önemli bir avantajdır.’’

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
cerrah Haliç Kongre Merkezi, Haliç, Haliç Kongre Merkezi, Handan Boyce, istanbul kongre, Kongre Merkezi, Kongre Turizmi, Metabolik Bozukluklar Federasyonu, Obezite Cerrahisi, Obezite Cerrahisi ve Metabolik Bozukluklar Federasyonu, Prof.Dr. Mustafa Taşkın,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları