Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cennetten kopan parça Maldivler yılın her dönemi turist akınına uğruyor

20 Ekim, 2015 | 08:29

maldivler-cennetten-kopan-parca-malivler-tatili-maldivler-turlari

Cennetten kopan bir parça misali hayatımızı süsleyen Maldivler, âdeta yeryüzünde görüp görebileceğiniz en güzel ada takımlarının oluşturduğu güzellik olarak gözümüze çarpıyor.

Eşsiz bir güzelliği sunmakla kalmayan, güneş kum ve hizmet üçlüsünü dibine kadar yaşatan Maldiv adaları muhteşem bir tatilin başlangıç noktası.

Toplamda 1200 adaya sahip olan Maldivler, halkının yardımsever Müslümanlardan oluşmasıyla turizme adanmış bir hayat biçimiyle varlığını sürdürüyor.

İş bölümünün öne çıktığı adalar topluluğunda ihtiyaca göre her şey bulunmakta. Sadece ulaşıma verilen vasıtalarla adalar arasında gidip gelmeniz hiç zor değil. Petrol ihtiyaçlarını karşılayacak bir ada, hapishanelerin olduğu bir ada, yiyecek ve içecek ihtiyacına ait özel otellerle çevrili bir ada, butik kafelerin olduğu bir ada ve böylesine birçok iş bölümüne tanıklık edeceğimiz adalar topluluğu…

Topla nüfusu 350 bin kişi olan Maldivler ’in başkenti Male’dir. Male her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası olup otellerin bulunduğu en büyük Maldiv şehri olarak görünüyor.

Maldivler ’de en yüksek rakım 2,5 metre olduğundan dolayı adaları yakinen görmeniz içten bile değil.

En başta belirtmek lazım ki Maldivlerde her mevsim yazdır ve ortalama sıcaklık seviyesi hiçbir zaman aşağı düşmez.

Turist Akınına Uğrayan Cennet

Hemen hemen her yere balık usulü yiyecek bulabilirsiniz. Çeşitli servislerle sunulan Maldivlere özel servis şekliyle masanız donatılmaktadır. Maldiv adalarında kurumba ada verilen Hindistan cevizleri ağaçları her adada mevcuttur. Aynı zamanda kurumba ismi verilen Hindistan cevizi ağaçlarının kapladığı adayı ise yine araç turuyla dolaşma imkânına sahipsiniz.

Avrupai turistlerin akınına uğrayan Maldivler, Almanya ve İngiltereli turistlerin akınına uğramaktadır. Avrupalıların yanısıra Ruslarda Maldivlere en çok gelen halk olarak ilk sıralardadır.

maldivler-cennetten-kopan-parca-malivler-tatili-maldivler-turlari (2)

Su Sporlarının Merkezi Maldivler

Su sporları dediğimiz zaman dalışın aklımıza geldiği Maldivlere sporseverlerde yoğun ilgi gösteriyor.

Turistlere özel dalış kursunun olduğu Maldivlerde su sporlarının her türlüsü yapılmaktadır.

Türkiye ile Maldivler arasında vize sıkıntısı olmaması ve rahat gidiş gelişin yapılabilmesinden dolayı turistlerimiz Maldivlere gitmeyi tercih etmektedirler.

Yılın her dönemi gidilebilen Maldivlerde ana yaşam turizm etrafında şekillendiği için kesenize uygun otel imkânlarını yakalayabilirsiniz. Bunun yanısıra deniz kum güneş üçgeninde sıcak havanın hâkim olduğu adalar topluluğu sizi tatmin edecek üst düzey özelliklere sahip.

Maldivlerin İki İncisi Kurumba ve Male

Bu konuda söylememiz gereken bir diğer husussa Kurumba ve Male’de yapacağınız geziler olacaktır. Kurumba ’ya ünlülerin akın ettiğini de belirtmek gerek.Bungolovların süslediği adada palmiye ağaçları, Hindistan cevizleri, özel kokteyller, otel imkânlarımsa altı otellerine daha önce hiç görmediğiniz canlı balıklarla beraber yemek yeme imkanı gibi bir çok fantastik özelliğe ucuz bir şekilde sahip olabilme imkanı yaratabilen Maldivler, bir defada olsa görmeniz gereken yerler listenizde bulunmalı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turistler, Balık, bungolov evler, Dalış, İngiliz turistler, kurumba, Maldivler, Maldivler dalış, Maldivler Tatili, Maldivler turları, maldivler yemek kültürü, maldivlere gitmek, Male, Rus turistler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları