Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cennet ada Maldivler balayı çiftlerinin gözdesi

13 Nisan, 2018 | 16:30

Maldivler balayi ciftlerinin gozdesi

İnsanı alıp, başka dünyalara götüren, turkuaz rengi denizi, bembeyaz kumsalları, birbirinden lüks tatil köyleri, mercan kayalıkları ile yeryüzünün cenneti Maldivler… Balayı çiftlerinin ilk tercihi cennet ada Maldivler, dünyanın dört bir yanından turistleri kendine çekmeye devam ediyor.

Balayına çıkacak çiftlerin ilk tercihleri arasında bulunan Maldivler, doğal güzellikleri ile turistleri kendine hayran bırakıyor. İşte, dünyanın dört bir yanından yıl boyunca turistlerin akınına uğrayan tropik cennet Maldivler hakkında bilinmesi gerekenler…

Masmavi denizi ile Maldivler

% 99’u okyanus sularından oluşan, tam 1,190 adanın bulunduğu Maldivler’de sadece 200 adada yerleşim bulunmakta. Halen el değmemiş 990 adası bulunan Maldivler’de tatilini geçirenler kendilerini her zaman ayrıcalıklı hissediyor.

26 büyük atolü altında gruplandırılmış 1190’ın üzerinde mercan adasına sahip olan Maldivler’de yaşam 200 adada sürerken, bunların 80’inde turistik tesis bulunmakta.

maldivler balayi icin en iyi yer

Unutulmaz tatilin adresi Maldivler

Okyanus üstünde uyumak, doyasıya eğlenmek, farklı deneyimler yaşamak ve unutulmaz bir tatil geçirmek tercih edilen Maldivler, bu isteklerin hepsini en mükemmel şekilde karşılamakta.
Pırıl pırıl mavi suları, mercan kayalıkları ile turistlerin her daim büyük ilgisini çeken, bir adalar topluluğu olan Maldivler, sürgündeki bir Hint prensi tarafından kuruldu.

Maldivler’e yerleşen ilk insanlar da Hindistan’dan geldi. Kesin olmamakla birlikte adalarda yerleşimin M.Ö. 269’dan önce olduğu tahmin edilmekte.

maldiv adalarinin tarihi

İlk krallığın Hindistan Kalinga kralının oğlu tarafından kurulduğu, kralın, oğlundan memnun olmadığı için onu o zamanlarda Dheeva Maari olarak bilinen Maldivler’e gönderdiği rivayetleri bulunuyor.

Maldivler bir zamanlar ‘Para Adaları’ydı!

Çok eskiden Maldivler’de yaşayanlar, deniz kabuklarını para olarak kullandıkları için MS 2. yüzyılın sonlarında burası “Para Adaları” olarak adlandırıldı.
Maldivler dünyanın en küçük Müslüman ülkesi olmanın yanı sıra Asya’daki en küçük ulus unvanını da taşımakta.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Maldivler Balayı Turları sizi bekliyor.

İklim değişikliğinin yarattığı tehdide dikkat çekmek amacıyla Başkan Mohamed Nasheed’in 2009 yılında düzenlediği kabine toplantısı, dünyanın ilk sualtı kabine toplantısı olarak kayıtlara geçti.

maldivler balayi tatili

Maldivler’de okuma yazma oranı % 98

Maldivler’de okuma yazma oranı % 98 gibi oldukça yüksek bir seviyede. Bu durum UNICEF’in desteğiyle gerçekleşirken, İngiliz eğitim sistemini programı uygulanarak böyle bir başarıya ulaştılar.

Maldivler mercan kayaliklari

Bozulmamış ekosisteme sahip olan Maldivler’deki takımadalar muazzam güzellikte mercan kayalıklarına ve deniz yaşamına sahip.

Dünyanın en iyi dalış noktalarına sahip

Dalış meraklarının uğrak yeri Maldivler, bu konuda dünyanın en iyi dalış noktalarını da barındırmakta. Muhteşem resifler ve su altı güzelliklerin ile turistlerin başını döndüren Maldivler’de denizin altında bulunan mağaraları keşfetmek için dalan tatilciler, rengarenk tropik balıklar ile birlikte yüzmenin tadını da çıkarmakta.

maldivler dalis

Balayı için burayı tercih eden çiftler, bir yandan denizin altındaki eşsiz güzelliklere hayran kalırken, bir yandan da deniz, kum ve güneşin keyfini en güzel şekilde çıkarıyorlar.

Balina ve yunuslarla yüzmeye ne dersiniz?

Moray yılan balığı, deniz kaplumbağaları, köpekbalıkları ve hatta balinaları bile resmedebileceğiniz okyanusun bu cennet köşesinde yunusları görmeniz de her daim mümkün.

Maldivler’in resiflerinde 10 farklı yunus ve balina türünü görme şansınız bulunmakta.
5.000 civarında hayalet vatozun yaşadığı tahmin edilen Maldivler’de otellerin çoğunda kaplumbağalara özel yuva hazırlamaktadır ve kaplumbağalar yumurtalarını buralara bırakmaktadır.

maldivler dunyanin en basik ulkesi

Dünyanın en alçak ülkesi!

Maldiv Adaları, aynı zamanda dünyanın en alçak ülkesidir. Adalar ortalama 1.5 metre taban seviyesinde olmakla birlikte en yüksek noktası 2.3 metre. Maldivler’in Villingili Adası’ndaki bir nokta gezegendeki en alçak nokta olarak kabul edilmekte.

WTS Kalitesi ve Güvencesiyle 5 Gece Rüya Gibi Tatilin Keyfine Varın

Maldivler’de tatil köyleri ve oteller dışında adaların her yerinde alkol tüketmek yasak. Müslüman olan halkın alkol tüketmesi yasak olsa da turistler için otellerde ve tatil yerlerinde alkol bulunmakta. Ancak halkın yaşadığı herhangi bir yerde alkol içmeniz mümkün değil.

Maldivler ucsuz bucaksız plajları

Yeryüzündeki en güvenli gezi yerlerinden biri olarak kabul edilen Maldivler bu özelliğini adaların birbirinden izole edilmesi nedeniyle almakta.

Hafta sonu tatilleri Cuma ve Cumartesi

Dünyanın birçok ülkesinde hafta sonu cumartesi ve pazar günleri tatil olmasına karşın, Maldivler’de diğer Müslüman ülkelerdeki gibi hafta sonu günleri, cuma ve cumartesi.

Dünyanın en küçük adaları Maldivler’de

Maldivler, dünyadaki en küçük adalardan birkaçına sahip. Öyle ki, bazı adaları birkaç metrekare büyüklüğünde. Maldivler’in en büyük büyük adası ise en fazla 6 km uzunluğa ulaşıyor.

maldivler kucuk adalar

Ekvator’a yakın olmasından dolayı Maldivler’de hava sıcaklığı yıl boyunca ortalama 26-31 arasında değişmektedir. Yılın her günü yağmur yağma ihtimali olsa da bu fazla sürmez ve hava sıcak olduğu için yağmurlu havalarda ortam çok daha keyifli ve tatlı bir hal alır.

Bodu Beru ile Maldivler daha sıcak

bodu-beru-maldiv muzigi

Maldivliler’e gitmişken müziğini dinlememek olmaz. Adanın yerel müziği olan ‘Bodu Beru’ oldukça sıcak ve hareketlidir. Tatil köylerinin birçoğunda akşamları düzenlenen eğlencelerde “Bodu Beru” gösterileri düzenlenmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı Adası, Balayı Tatili, balayı turları, Bodu Beru, Cennet Ada, Ekvator, Kalinga, Maldivler, maldivler dalış turları, Maldivler'de balayı, Para Adaları, Unutulmaz tatilin adresi Maldivler, Villingili Adası,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları