Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cennet ada Bali’de Ubud Yemek Festivali gün sayıyor

29 Mart, 2018 | 12:23

Cennet ada Bali’de Ubud Yemek Festivali

Tatil ve yemek… Endonezya yemeklerini tatmak ister misiniz? Balayı adası olarak bilinen Bali’nin en güzel şehirlerinden biri olan Ubud artık yemek festivaliyle de adından sıkça söz ettirmekte. Son yıllarda turistlerin akın ettiği Ubud Yemek Festivali, Endonezya’nın çeşitli mutfaklarını, yenilikçi şeflerini ve olağanüstü yerel ürünlerini sergileyen, Güneydoğu Asya’da gittikçe önem kazanan bir yemek şölenidir.

Müthiş bir mutfak macerası olan Ubud Food Festivali, Endonezya’nın çeşitli mutfaklarını, yenilikçi şeflerini ve olağanüstü yerel ürünlerini sergileyen, Güneydoğu Asya’da gittikçe önem kazanan yemek şölenidir.

Endonezya Ubud Yemek Festivali ascilari

Turizm cenneti Endonezya’nın Bali adasının kuzeyinde yer alan Ubud şehrinde 2015 yılından itibaren organize edilmeye başlanan Ubud Food Festivali bu sene 13-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Ubud Yemek Festivali Turu sizi bekliyor.

2015 yılında ABC tarafından oluşturulan Ubud Yemek Festivali, kısa sürede Güneydoğu Asya’nın önde gelen mutfak etkinliği haline gelmiş durumda. Festival, Endonezya’nın farklı mutfaklarını, muhteşem yerel ürünlerini ve mutfak kahramanlarını sergilemekte.

Bali’nin kültür kenti Ubud

Bir doğa harikası olan ve özellikle balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelen Ubud, denizi, kumsalları ve doğasının yanı sıra aynı zamanda bir kültür kenti olarak da bilinmekte.

Bali Ubud kultur

Modern dünyanın koşuşturmacasından uzak kalmak isteyen turistler Ubud ormanlarında sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil fırsatı yakalar. Ubud’da denizin o eşsiz güzelliğinde yüzebilir, sörf yapabilir, muhteşem güzellikteki doğada yürüyüş veya dağ bisikleti ile gezebilirsiniz.

Ubud festivali her yil binlerce turist geliyor

Dünyanın dört bir yanından gurmeler geliyor

Endonezya’nın ve dünyanın dört bir yanından gelen gurmeler, ünlü restoran yetkilileri, üreticiler ve gıda uzmanları ile birlikte festivale katılan turistler, Uzakdoğu’nun bu muhteşem ülkesinin eşsiz lezzetlerini tadarken, birbirinden özel organizasyonlarla da renkli dakikalar geçirecek.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Bali Ubud Balayı Turları sizi bekliyor.

Turistlerin büyük ilgili gösterdiği, üç gün boyunca Uzakdoğu kültürünün en güzel lezzetlerini tattığı festivalde, yemek pişirme gösterileri, özel etkinlikler, yemek üzerine çeşitli paneller, yemek kursları, atölyelerde tanıtımlar, gıda turları, film gösterileri ve dansla müzik Ubud Food Festival’de katılımcılara unutulmaz anlar yaşatacak.

Ubud yemek festivali turistler tadiyor

Bu sene 4.’sü düzenlenecek Ubud Yemek Festivali’nde yer alacak Endonezyalı yemek uzmanları arasında, moleküler gastronomi mutfağındaki yetenekleri ile tanınan Rinrin Marinka ve Andrain Ishak da yer alıyor.

Ubud yemek festivali ascilar

“Her lezzet bir hikaye”

Ubud Yemek Festivali’nin bu yılki teması ‘Generasi Inovasi’, ‘Her lezzet bir hikaye’ olarak açıklandı. İlerici ve teşvik edici olan tema, Endonezya’nın büyüyen inovasyon ekonomisini yönlendiren ülkenin genç, teknoloji meraklısı popülasyonundan ilham almakta.

Ubud festivali her yil binlerce turist agirliyor

Tema ayrıca, takımadaların tarihçesi, coğrafyası ve farklı kültürleri ile birlikte yemeklerde kullanılan her malzemenin, tarifin ve Endonezya’nın mutfak mirasını tanımlamakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Andrain Ishak, Balayı adası Bali, Balayı çiftleri Bali, Endonezya, Generasi Inovasi, Her lezzet bir hikaye, Kültür kenti Ubud, Rinrin Marinka, Ubud Food Festival, Ubud Yemek Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları