Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cengiz Topel Havaalanı’ndan yurt dışına uçuşlar yapılamayacak

06 Eylül, 2011 | 10:03

Kocaeli İl Genel Meclisi eylül ayı toplantısında, Cengiz Topel Havaalanı’nın pist genişliğinin yurt dışı seferlere uygun olmadığı için yurt dışına uçak kalkamayacağı ifade edildi.

Kocaeli İl Genel Meclisi üyeleri, eylül ayı toplantısı için bir araya geldi. Mecliste Cengiz Topel Havaalanı masaya yatırıldı. Toplantının dilek ve temenniler kısmında söz alan Cumhuriyet Halk Parti(CHP)`li meclis üyesi Erdal Karakuş, “Bakan`ın, vekillerin, başkanların durmadan ziyaret ettiği Cengiz Topel Havalimanı`nda sivil havacılık yazısını gördük, ama pisti unuttuk. Milli eğitimdeki hüsranımızı havalimanıyla kapatırdık sandım ama bunu da başaramadık. Yoksa havalimanı seçim öncesi vaat miydi? Şu an pist olmadığı için uçulamayacak deniliyor.” dedi.

Cengiz Topel Havaalanı hakkında yapılan eleştirilere cevap veren İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Burhan Erez ise “Pist yapılmadan önce değişik ortamlarda görüşmeler yaptık. Havaalanının 3 bin net uzunluğunda sıkıntı yok, ancak 45 metre genişliği yurt dışı için uygun değil. Bu durum en başında biliniyordu. Türkiye`nin her noktasına ilimizden hava yolu ulaşımı yapılacak. Pegasus ve THY gibi firmalarla görüşmeye devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Hot-Affiliates Reklamları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cengiz Topel Havaalanı, Cengiz Topel Havaalanı uçuşlar, Kocaeli, Pegasus, THY,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları