Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cem Polatoğlu: Sömestre tatili farklı tarihlere yayılmalı! Avrupa kayak turları daha ucuz

08 Ocak, 2014 | 11:57

Bansko

Tur Operatörleri Platformu Dönem Sözcüsü Cem Polatoğlu, sömestre tatilinde Türkiye’deki kayak merkezlerinin pahalı fiyatlarından yakındı. Polatoğlu, başta Bulgaristan olmak üzere Avrupa kayak turlarının Türkiye’den daha ucuz olduğunu söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan Cem Polatoğlu, sömestre tatilinde yurt içinde fiyatların taleplere bağlı olarak aşırı yükseldiğini ifade ederek “Sömestre tatilinde Uludağ’da gecelik fiyat ulaşım hariç 450 lira. Aynı otelde tatile bir gün kala veya bir gün sonrasında gecelik fiyat 150 lira. Bu dönemde Bulgaristan’da 1 haftalık kayak turu ise ulaşım dahil 249 Avro. 18 milyon orta öğretim, 4,5 milyon üniversite öğrencisi aynı anda 15 günlük sömestre ve 70 günlük yaz tatiline çıkarsa fiyatlar böyle değişken olur. Bu, ne öğrencinin, ne tatilcinin, ne işletmecinin, ne acentecinin, ne otelcinin, taşımacının ne de ekonominin işine gelir” dedi.

Türkiye’de sömestre tatilinin aynı dönemde 15 gün yerine her bölgede farklı tarihlerde yapılması gerektiğini belirten Polatoğlu, “Bu durumda otel fiyatları büyük ölçüde ucuzlar, daha çok kişi seyahat etmek şansına sahip olur. Yüksek fiyatlar nedeniyle yurt dışında tatil yapanlar yurt içine yönelir, dövizimiz içeride kalır, otel fiyatları ucuzlayınca yurt dışından Türkiye’ye talep artar, daha çok turist gelir, otelci, esnaf, acenteci, rehber, otel, taşımacı ve turizme bağlı 32 sektör daha çok kazanır, ekonomi canlanır, doğu ile batı arasında eğitim eşitliğine katkıda bulunur ve hatta daha az trafik kazası yaşanır” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Kayak turları, Bulgaristan, Bulgaristan Kayak Turları, Cem Polatoğlu, Cem Polatoğlu açıklama, cem polatoğlu açıklamaları, Kayak turları, Kayak Turu, Sömestre Tatili, Sömestre Turları, tur operatörleri derneği, Uludağ Kayak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları