Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bakan Çelik ile Bülent Arınç, ITB Berlin Fuarı’nda

07 Mart, 2013 | 13:30

Bakan Çelik ile Bülent Arınç, ITB Berlin Fuarı’nda Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı ziyarete açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından bugün açılan Türk standında Türkiye, 3 bin 79 metrekarelik alanda 105 stand ve 122 katılımcıyla temsil ediliyor.

Türkiye, bu yıl ITB Berlin Fuarı’nda ilk kez deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra doğal ve alternatif turizm olanaklarının da tanıtımını yapıyor. Oliympos, Kaz Dağları ve Marmaris’ten gelen temsilcilerin yer aldığı standlarda botanik çeşitliliğe, kültürel zenginliğe, Anadolu kültürüne özgü eşsiz lezzetlere ve geleneksel el sanatlarına vurgu yapıldı.

İzmir’in EXPO adaylığına ilişkin olarak özel bir tanıtımın da gerçekleştirildiği fuarın resmi ziyaretçileri arasında Adana Valisi Hüseyin Avni Coş başta olmak üzere çok sayıda milletvekili, vali ve gazeteci yer aldı. Bu yıl 47. kez düzenlenen fuara Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 188 ülkeden 10 bin 86 şirket katıldı.

TÜRKİYE’DEN RENKLİ TANITIM

Türkiye dünyanın en önemli fuarlarından ITB Berlin Fuarı için hazırladığı Türk standlarında bu yıl çok renkli tanıtım yöntemleri kullandı. Türkiye’nin dağlarındaki oksijen miktarının yüksekliğine dikkat çekmek için hazırlanan oksijen kubbesi ziyaretçilere sanal dağ yolculuğu yaşatıyor. Türk standında ayrıca kültürel zenginlikler farklı dönemlere ait 5 metre çapında 4 kubbede sergileniyor. Orijinal tanıtım yöntemlerinin kullanıldığı bu standlara ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

BAKAN ÇELİK, TURİZM DEVLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Berlin’deki Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı’nda Türk standının açılışının ardından standları gezerek katılımcılar ve ziyaretçilerle sohbet etti.

Fuarda çok sayıda alanlarında isim yapmış tur operatörü ve turizm şirketiyle görüşmeler gerçekleştiren Ömer Çelik, Türkiye’nin turizmi tüm yıla yayabilmesinin önemine vurgu yaparak, bu doğrultuda alternatif turizm olanaklarının tanıtımına öncelik verdiklerini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ITB, ITB 2013, ITB Berlin, ITB Berlin Fuarı 2013, ITB fuarı, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ömer Çelik, Uluslararası Turizm Borsası, Uluslararası Turizm Borsası Fuarı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları