Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çavuşoğlu: Vatandaşlarımız Avrupa’ya vizesiz seyahati hak ediyor!

11 Aralık, 2018 | 15:15

Çavuşoğlu: Vatandaşlarımız Avrupa'ya vizesiz seyahati hak ediyor!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Vatandaşlarımız Avrupa’ya vizesiz seyahati hak ediyor. Haksız uygulamanın kaldırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da yapılan 5. Reform Eylem Grubu (REG) Toplantısı’nın yapılan basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken, vize konusunda bir açıklama yaptı.

Çavuşoğlu: Vatandaşlarımız Avrupa’ya vizesiz seyahati hak ediyor

Çavuşoğlu, reformların yanı sıra Avrupa Birliği (AB) ile yürütülen süreçlerle ilgili değerlendirmelerde bulunduklarına işaret ederek, AB’den beklentilerini masaya yatırdıklarını dile getirdi. Bu kapsamda vize serbestisi, terörle mücadele, Gümrük Birliğinin güncellenmesi gibi AB ile atılabilecek adımları ele aldıkları bilgisini paylaşan Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde denetimden tekrar çıkmak için atmaları gereken adımları da değerlendirdiklerini belirtti.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Yurt Dışı Turları sizi bekliyor!

“Kararlı çalışmalarımızı sürdürerek, vize serbestisini elde edeceğiz” açıklamasında bulunan Çavuşoğlu, vize serbestisi konusunda şu açıklamalarda bulundu:

“Bizim vatandaşlarımız Avrupa’ya vizesiz seyahat etmeyi hak ediyor. Bu haksız uygulamanın kaldırılmasıyla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha önce yedi kriterin altı kritere düştüğünü söylemiştik. Yeni pasaportların AB tarafından da tanınması sonucu altıya düştü. AB resmen de bunu bize bildirdi. Türkiye için kişisel verilen korunması, Türkiye Büyük Millet Meclisi etik kanunu gibi konularda ortak çalışma gruplarımız ikişer kere toplandı. Bu kararlı çalışmalarımızı sürdürerek, vize serbestisini elde edeceğiz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB vize serbestisi, Avrupa Birliği, Dışişleri Bakanı, Mevlüt Çavuşoğlu, Reform Eylem Grubu, Vizesiz seyahat,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları