Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

CATHIC ile yatırım beklentileri artıyor

13 Mayıs, 2013 | 15:46

CATHIC ile yatırım beklentileri artıyor Türkiye’nin gelişen turizm ve otelcilik sektörüne gelen yatırım beklentileri, 29-30 Mayıs tarihlerinde Marmara Taksim İstanbul’da düzenlenecek olan CATHIC’de mercek altına alınacak.

Gelişmekte olan piyasalarda iş stratejisi odaklı ve Viyana merkezli Global Business Consulting GmbH’nin Başkanı Thorniley, yabancı yatırım için cazip bir üs olan Türkiye’nin ve komşu ülkelerinin olumlu algısına odaklanarak Avrupa’nın ekonomik yavaşlamasının önemli bir bölgeyi nasıl etkilendiğini paylaştı.

Thorniley, Türkiye ve komşu piyasalardaki otelcilik sektörünün yabancı yatırımcılara tüm konaklama kategorilerde büyük fırsatlar sunduğuna inanıyor.

CATHIC ana konuşmacısı, otelcilik ve gayrimenkul projelerinde uzman olan Türkiye merkezli danışmanlık şirketi Servotel Corporation Başkanı Ömer İsvan ise Türk otelcilik ve turizm sektörü konusunda iyimser olduğunu belirtti.

“Başta Çin olmak üzere, dünyanın turizm sektöründeki en iyi 10 ülkesinden farklı olarak, Antalya sahili dışında Türkiye’nin doğal turistik bölgeleri hala büyük ölçüde keşfedilmemiş durumda. Keşfedilmemiş olan bu bölgeler aslında turizmin büyümesi için gerekli çok önemli bir potansiyeli barındırmaktadır” dedi.

“Dünya genelindeki büyüme, öngörüldüğü üzere yılda yüzde 3,9 oranında olursa bu 12.000 odalık bir tam doluluğa ve 18.000-20.000 aralığında bir ortalama doluluğa işaret eder.”

İsvan; rekabetçi işçilik maliyetleri, genç işçi kapasitesi, inşaat yetkisi ve gayrimenkul değerleri gibi özelliklerin; Türkiye’yi tüm dünyadaki turizm performansları arasında potansiyel ve cazip bir otel yatırım hedefi olarak konumlandırmada katkı sağladığını vurguladı.

CATHIC konuşmacıları aynı zamanda Türkiye’nin tam turizm yelpazesi karşısında gelişimine de değindi.

W Hospitality Group Yönetici Direktörü Trevor Ward “Türkiye; iş, eğlence, MICE (toplantı, teşvik gezisi, kongre, sergi), inanç, sağlık, macera ve doğa sporları da dahil olmak üzere gelen seyahat sektörünün tüm alanlarını kapsıyor” dedi.

“İstanbul ve Ankara gibi ana merkezlerin dışında, hala herhangi bir marka otelin bulunmadığı ve yatırım fırsatları olan şehirler yer alıyor.”

CATHIC bölgesel ve uluslararası otel gelişmeleri, finans, otel markalaşması ve operasyonları konusunda uzman konuşmacıları ağırlıyor. Konferans aynı zamanda sektör analistlerinden görüşlerin yer aldığı oturumlar içeriyor. CATHIC 2013 Konuşmacıları: Blackstone Yönetim Direktörü Marty Kandrac, Wyndham Hotel Group Başkan ve CEO’su Eric Danziger, World Travel&Turism Council Yönetici Direktörü; Geoffrey Breeze, The Rezidor Hotel Group Başkan ve CEO’su Wolfgang Neumann, BDO Hospitality Consulting Yönetici Ortağı Mehmet Önkal.

CATHIC 2013’ün organizasyonu aynı zamanda Rus ve CIS Otel Yatırımcıları Konferansı, Arap Otel Yatırımcıları Konferansı, Asya Pasifik Forumu Uluslararası Otel Yatırımcıları Konferansı ve Berlin Forumu Uluslararası Otel Yatırımcıları Konferansı gibi konferansları da düzenleyen Bench Events ve Quetex Media tarafından yürütülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
CATHIC, CATHIC 2013, CATHIC haberleri, CATHIC İstanbul, CATHIC İstanbul Türkiye, CATHIC konferansı, CATHIC konuşmacıları, İstanbul CATHIC konferansı, Viyana,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları