Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çankırı’da çocuklar kitaplarını ‘Kokpit’te okuyor!

27 Mart, 2018 | 11:48

Cankirida cocuklar kitaplarini Kokpitte okuyor

Çankırılı çocuklar kitaplarını kokpitte okuyor! Hurdaya ayrılan tren ve uçaktan dönüştürülen kütüphanelere gelen çocuklar, kitaplarını vagon ve kokpitte okuyarak hem okuma alışkanlığını kazanıyor hem de hayal dünyalarında yolculuğa çıkıyor.

Çankırılı çocuklar kitaplarını kokpitte okuyor! Hurdaya ayrılan tren ve uçaktan dönüştürülen kütüphanelere gelen çocuklar, kitaplarını vagon ve kokpitte okuyarak hem okuma alışkanlığını kazanıyor hem de hayal dünyalarında yolculuğa çıkıyor.

Çankırı’da Temalı Kütüphaneler Projesi kapsamında, hurdaya ayrılmış uçak ve trenden oluşturulan kütüphanelere gelen öğrenciler, kitap okurken hem yolculuk yapıyormuş hissine kapılıyor hem de hayal dünyalarında yolculuğa çıkıyor.

Çankırı Belediyesi tarafından çocuk ve gençlerin okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Temalı Kütüphaneler Projesi kapsamında uçak ve tren kütüphaneler oluşturuldu.

Airbus A 300 5 TIR’la getirildi

Belediye, ilk olarak TCDD tarafından hurdaya ayrılan bir lokomotif ile iki vagonu kiraladı. Vagonlar, TCDD’nin Çankırı’daki bakım atölyesinde kütüphaneye uygun şekilde yeniden tasarlandı. Daha sonra, uçuş ömrünü tamamlamış bir Airbus A 300 tipi uçağı satın alarak İstanbul’dan parçalar halinde 5 TIR’la kente getiren belediye, bunu da kütüphaneye dönüştürdü.

Ucakta kitap okuyan cocuklar

Uçak kokpitinde, tren vagonunda kitap okuma fırsatı bulan Çankırılı çocuklar, kütüphanelere severek geliyor, farklı ortamlarda kitap okuma fırsatı buluyor.

Şehir içi ve dışından pek çok ziyaretçiyi ağırlayan kütüphaneler, açıldıkları 2016 yılından bugüne kadar yaklaşık 7 bin ziyaretçiye kitap okuma imkanı sundu.

Çocuklar kokpitte kitap okumaya isteyerek geliyorlar

Çankırı Belediyesi Temalı Kütüphaneler Sorumlusu Ali İhsan Koç, temalı kütüphanelerin farklı bir algıyla çocukları kitapla buluşturma projelerinden biri olduğunu söyledi.

Çocukların kütüphaneye gelerek aynı zamanda uçak ve tren de gördüklerini belirten Koç, “Öğrenciler kütüphanelerin içine girdiklerinde kitaplarla ve oyuncaklarla buluşuyor. Bizler de çocuklarımıza uçağımızı ve trenimizi tanıtıyoruz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali İhsan Koç, Çankırı, Çankırı Belediyesi, Çocuklar kokpitte, Temalı Kütüphaneler Projesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları