Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çanakkaleli Turizmcilerin Troia Antik Kenti Beklentisi

27 Ocak, 2017 | 09:17

Troia Antik Kenti

Çanakkaleli turizmciler, Çanakkale’de bulunan ve 5 bin yıllık geçmişe sahip Troia Antik Kenti’nin, UNESCO Dünya Mirası listesine girmesinin 20. yılında 2018 Troia Yılı olması için çalışmalarını sürdürüyor.

EMITT Fuarında bu konuda lobi çalışması yapan Çanakkaleli turizmciler, fuarın birçok noktasına “Troai 2018” yer alan tanıtımlar koyarken, Çanakkale stantlarında ise bu konuda tanıtıcı materyaller ile konunun önemi anlatılıyor.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Turizm Komitesi Üyesi Armağan Aydeğer, konu ile ilgili turizm yazarı Halil Öncü’ye bilgiler verdi. Aydeğer, 2018 yılının Troia yılı olmasını istediklerini ifade ederken, Troia isminin dünyada Kudüs’ten sonra en fazla marka bilinirliğine sahip kültürel miras olduğunu söyledi.

2018 yılı Troia’nın UNESCO’nun kültürel miras listesinde seçilişinin 20. Yıl dönümü!

Armağan Aydeğer, “ Bizler bu önemli kültürel mirası, içinde bulunduğumuz sıkıntılı süreci de aşmak üzere kullanacağımız çok önemli bir stratejik araç olarak da kurgulayabilir, planlayabiliriz. 2018 yılı Troia’nın UNESCO’nun kültürel miras listesinde seçilişinin 20. Yıl dönümü. Aynı zamanda Troia müzesinin de açılışının gerçekleşeceği tarih olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzde bu iki tane çok önemli fırsatı, Troia’nın da çok önemli marka değerini de kullanarak, uluslararası bir kültür turizm hamlesine getirilmesi şansına sahip olacağız” dedi.

Çanakkaleli Turizmcilerin Troia Antik Kenti Beklentisi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Turizm Komitesi Üyesi Armağan Aydeğer (Solda) ve Turizm Yazarı Halil Öncü (Sağda)

Yapacakları çalışmaları ve bu konuda gerçekleştirmeyi planladıkları stratejiyi de anlatan Armağan Aydeğer, “Bunun nasıl gerçekleştirmeyi düşünüyoruz? Şöyle. 2018 Troia yılı Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından, sayın Bakanımız Nabi Avcı’nın da destekleri ile ilan edilmesi ile birlikte, 2018 Troia yılının bütün yurt dışı fuarlarda tema olarak kullanılması, birçok tanıtım mecrasında Troia temasının işlenmesi ve yine beraberinde yıl içerisinde onlarca Kültür, sanat, eğitim, bilim alanlarında Troia temalı uluslararası etkinlikler düzenlenmesi ile turizm adına büyük bir katkı sağlanacaktır. Bu çerçevede Turizm Bakanlığımız ve diğer Bakanlıklarımızın da koordinesi ile yurt içerisindeki birçok sivil toplum örgütünün üreteceği projelerle 2018 yılını çok güçlü bir iletişim ve etkinlik yılı olarak gerçekleştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Troia Antik Kenti, UNESCO,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları