Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çanakkale yılda 5 milyon turist hedefliyor

27 Ocak, 2012 | 15:15

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, yapacakları çalışmayla yılda 5 milyon turist gelmesini hedeflediklerini söyledi.

Şehrin değerlerinin markalaşması, turizm değerlerinin uluslararası pazarlara sunulması ve turizm stratejilerinin belirlenmesi amacıyla “2012 Çanakkale Turizm Zirvesi” düzenlendi. Zirve toplantısına sivil toplum kuruluşları, belediye başkanları, daire müdürleri ve turizmle ilgili çalışma yapanlar katıldı.

Konu hakkında bilgi veren Vali Tuna, Çanakkale’de turizm stratejisini belirlemek için yaptıkları ve yapacakları çalışmalarla ilin doğal, kültürel, tarihi ve coğrafi değerlerini koruma ve kullanma dengesi içinde kullanmayı ve seçenekleri geliştirerek şehrin turizmden alacağı payı arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Tuna, “Bu toplantıda sektörün en heyecanlı aktörleriyle öneri, strateji ve çözümler üretecek, uygulamaya koymanın yollarını tartışacak, şartlarını oluşturacağız. Böyle bir toplantıdan çıkan ortak akıl kararlarının, bir turizm stratejisi olarak hayata geçmesi ve uygulanmasının hem destekçisi hem de takipçisi olacağız. Yapacağımız planlama çalışması esnek, şeffaf ve hesap verebilir, yönetim ve uygulama etaplarında katılımcı ve sürdürülebilir gelişim niteliklerine sahip bir anlayışla yürütülecektir. Çanakkale Valiliği olarak sadece turizm değil, her sektör için bu çalışma yöntemini deneyeceğiz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Azim Tuna, Çanakkale, Çanakkale tur, Çanakkale turist, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, turizm stratejisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları