Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çanakkale’nin Evlatları sergisi büyük ilgi görüyor

29 Mart, 2016 | 08:46

Çanakkale'nin Evlatları sergisi büyük ilgi görüyor Tarihin en kanlı savaşı ile anılan Barış Kenti Çanakkale, her yıl olduğu gibi gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından gelen çok sayıda yerli ve yabancıya ev sahipliği yapıyor.

Çanakkale İskele meydanında yer alan ve Kale grubu tarafından hazırlanan Çanakkale’nin Evlatları adlı interaktif resim sergisi gelen konuklar tarafından büyük ilgi görüyor. Sergiye ilginin büyük olduğu gözlemlenirken, 1915’teki Çanakkale Zaferi’i ile ilgili bazı belgeler, bilgiler ve görüntüler dijital bir ortamda gelenlere sunuluyor.

Çanakkale'nin Evlatları

Kale grubu tarafından hazırlanan Çanakkale’nin Evlatları belgesel ve web sitesi projelerinin yeni bir adımı olan interaktif sergi 17 Mart 2016 tarihinden bu yana Çanakkale İskele Meydanı’nda ziyaretçileri o yıllara götürüyor. Serginin bir yıl boyunca burada kalacağı ve gelen konuklara ücretsiz açık olacağı öğrenildi.

Çanakkale'nin Evlatları

Sergide Çanakkale Savaşları ve Çanakkale Savaşı’ndaki yaşanmış hikayeler interaktif ortamda görsel ve sesli olarak gelen konuklara sunulurken, savaştan kalma bazı eserler de sergiye katılanları o günlere taşıyor.

Halil ÖNCÜ-Çanakkale

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çanakkale, Çanakkale İskele meydanı, Çanakkale Savaşı, Çanakkale sergi, Çanakkale'nin Evlatları sergisi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları