Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çanakkale’nin Evlatları sergisi büyük ilgi görüyor

29 Mart, 2016 | 08:46

Çanakkale'nin Evlatları sergisi büyük ilgi görüyor Tarihin en kanlı savaşı ile anılan Barış Kenti Çanakkale, her yıl olduğu gibi gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından gelen çok sayıda yerli ve yabancıya ev sahipliği yapıyor.

Çanakkale İskele meydanında yer alan ve Kale grubu tarafından hazırlanan Çanakkale’nin Evlatları adlı interaktif resim sergisi gelen konuklar tarafından büyük ilgi görüyor. Sergiye ilginin büyük olduğu gözlemlenirken, 1915’teki Çanakkale Zaferi’i ile ilgili bazı belgeler, bilgiler ve görüntüler dijital bir ortamda gelenlere sunuluyor.

Çanakkale'nin Evlatları

Kale grubu tarafından hazırlanan Çanakkale’nin Evlatları belgesel ve web sitesi projelerinin yeni bir adımı olan interaktif sergi 17 Mart 2016 tarihinden bu yana Çanakkale İskele Meydanı’nda ziyaretçileri o yıllara götürüyor. Serginin bir yıl boyunca burada kalacağı ve gelen konuklara ücretsiz açık olacağı öğrenildi.

Çanakkale'nin Evlatları

Sergide Çanakkale Savaşları ve Çanakkale Savaşı’ndaki yaşanmış hikayeler interaktif ortamda görsel ve sesli olarak gelen konuklara sunulurken, savaştan kalma bazı eserler de sergiye katılanları o günlere taşıyor.

Halil ÖNCÜ-Çanakkale

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çanakkale, Çanakkale İskele meydanı, Çanakkale Savaşı, Çanakkale sergi, Çanakkale'nin Evlatları sergisi,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları