Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çalışanları greve giden Paris’in simgesi Eyfel Kulesi kapılarını kapattı!

03 Ağustos, 2018 | 10:35

Çalışanları greve giden Paris'in simgesi Eyfel Kulesi kapılarını kapattı!

Çalışanları greve giden Paris’in simgesi Eyfel Kulesi kapılarını kapattı. Fransa’nın sembollerinden Eyfel Kulesi, çalışanlarının grevi nedeniyle ziyarete kapatıldı.

Paris’in dünyaca ünlü sembolü Eyfel Kulesi’nin İşletme Şirketi (SETE) tarafından yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinde başlayan grevin bugün de devam edeceği ifade edildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada , kuleyi ziyaret eden kişiler için internet üzerinden ve girişte bilet satış uygulamalarının olduğu belirtilerek, çalışanların önceden satılan ve saati belirlenmiş biletlere sahip ziyaretçilerin aşırı yoğunluğunu gerekçe göstererek greve gitme kararı aldığı belirtildi.

Çalışanları greve giden Paris’in simgesi Eyfel Kulesi kapılarını kapattı

2017 yılında 6,2 milyon kişinin ziyaret ettiği Paris’in simgesi Eyfel Kulesi, Fransa’da Louvre Müzesi ve Versay Sarayı’ndan sonra en çok ziyaret edilen üçüncü turistik mekan olarak kayıtlara geçmişti.

Her gün 09.00-00.45 saatlerinde ziyarete açık Eyfel Kulesi’nde, son dönemde yapılan değişiklikle, internet üzerinden satın alınan biletlere öncelik tanınarak kule asansörlerinin bir bölümü sadece bu kişilerin kullanımına tahsis edilmişti.

Çalışanlar, bu durumun aşırı yığılmalara neden olduğunu belirterek, ziyaretçiler ve görevliler arasında sık sık gerginliklerin yaşandığını iddia etmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eyfel Kulesi, Fransa, Paris'in simgesi, SETE,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları