Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çal Kanyonu turizme kazandırılmaya çalışılıyor

12 Ağustos, 2011 | 10:28

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Çal Kanyonu’nun turizme kazandırılması ve ziyaretçiler tarafından daha rahat gezilebilmesi için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Çal ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Erkmen’e Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yusuf Gülsever, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Korkmaz, Defterdar Mehmet Özefe, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Edip Yılmazlı, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer ve Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili de katıldı.

Vali Erkmen, Çal Kaymakamı Fatih Arıkoğlu, Belediye Başkanı Hasan Gündüz ve diğer ilçe protokol üyeleri tarafından karşılandı. Kaymakam Arıkoğlu, ilçenin genel durumu ve problemleri hakkında Erkmen’e bilgi verdi. Erkmen ve beraberindeki heyet, daha sonra Çal Kanyonu’nda incelemelerde bulundu. Burada yaptığı açıklamada, kanyonun turizme kazandırılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İl Özel İdaresi kaynaklı 140 metrelik asma köprü yaptırıldığını belirtti. Yürüme bandının devamının yapılabilmesi amacıyla tekrar ödenek için başvurulduğunu ifade ederek, “Biz burayı işletmeye dönüştürmek istiyoruz. Kafeterya, otopark, lavabo ve tuvalet gibi yerler yapılması gerekiyor. Ayrıca fiziki koşullar uygun olursa 140 metreyi geçmeyi, yani kanyonun tamamını yapmayı planlıyoruz.” dedi.

Vali Erkmen ve beraberindekiler, daha sonra restorasyonu İl Özel İdaresi tarafından tamamlanan Gazi Paşa Mektebi’nde incelemelerde bulundu. Okulun, tarihî dokusu korunarak PAÜ’ye devredilmesinin planlandığı kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çal Kanyon, Çal Kanyonu, Çal Kanyonu turist, Çal Kanyonu turizm, Çal Kaymakamı Fatih Arıkoğlu, Denizli Çal Kanyonu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları