Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Çağdaş sanat fuarı ARCO Madrid’de başladı

20 Şubat, 2014 | 10:26

arco-fuari-madrid Avrupa ile Latin Amerika’daki çağdaş sanatçıları birbirine bağlayan uluslararası çağdaş sanat fuarı ARCO, İspanya’nın başkenti Madrid’de 33. kez sanatseverler ile buluştu.

23 ülkeden 219 sanat galerisinin katıldığı ve bu yıl Finlandiya’nın “konuk ülke” olduğu ARCO’da merak edilen konuların başında, İspanya’daki ekonomik krizden en fazla etkilenen sektörlerden olan sanatın, hükümetin yaptığı vergi indiriminden sonra ne kadar toparlanacağı geliyor.

NationalTürk’ün haberine göre, ülke genelinde KDV oranlarını 2012 yılı sonlarında yüzde 21′e çıkartan İspanyol hükümeti, ilk vergi indirimini geçen ay sanat eserleri alım satımında yaparak, yüzde 10′a çekmişti. Ancak İspanya’daki sanat galerileri sahipleri, bunun yeterli bir önlem olmadığını, sadece ”bir serap yaratıldığını” savunuyor.

İspanyol Sanat Galerileri Birliği Başkanı Alberto de Juan, basına yaptığı değerlendirmede, KDV indiriminin bir iyimserlik yaratmasına rağmen İspanya’nın halen Fransa ve İngiltere gibi ülkelere nazaran sanat eserlerinde daha yüksek vergi ödenmesinden yakındı. ”Öncelikten değil rekabetten konuşuyoruz” diyen De Juan, ”uluslararası ortamda aynı koşullarda rekabet edemeyen İspanyol galerileri ve sanatının isole edildiğini” ifade etti.

Bu arada geçen yıla oranla katılımın daha azaldığı ARCO’da, geçen yıl “konuk ülke” olan, 10 sanat galerisi ve 30 kadar sanatçı ile iştirak eden Türkiye, bu yıl fuarda yer almıyor. 23 Şubat’a kadar sürecek olan ve tüm dünyadan 100 bine yakın çağdaş sanat tutkunu, koleksiyoneri ve küratörün ziyaret etmesi beklenen ARCO’nun, Madrid ekonomisine 80 milyon avro katkı sağlaması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ARCO, ARCO fuarı, ARCO ispanya, ARCO madrid, ARCO madrid fuar, İspanya Madrid, madrid fuar, Uluslararası çağdaş sanat fuarı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları