Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cadiz Karnavalı İspanya ‘da Devam Ediyor

27 Şubat, 2017 | 07:28

Carnaval Cadiz turizmtatilseyahat

Cadiz Karnavalı İspanya’da Devam Ediyor

Tarihi bir karnaval olan Cadiz Karnavalı, 16.ncı yüzyıla dayanan bir karnaval olarak eski karnavallardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Karnaval herkesin veya karnavala katılan grupların belli bir kostüm giyerek koreografik gösterilerde bulunabilirler veya sadece bu kıyafetleri giyerek karnavalı izlemek için bile katılabilirler.

Bu seneki Cadiz Karnavalı 23 şubat – 5 mart arasında ve hala devam etmekte. Her gün çeşitli sokak etkinlikleri olmaktadır.

 

Cadiz Şehri

cadiz şehri turizmtatilseyahat

Cadiz Şehri, İspanya‘nın Endülüs bölgesinde ve güneyinde yer alan bir şehir. Cadiz şehri sadece karnavalı ile değil, aynı zamanda iki dünyaca ünlü Flamenko sanatçıları olan Paco de Lucia ve Camaron de la İsla bu şehirde doğmuş ve yetişmişlerdir. Şehir tarihi dokusunu koruyan ve sahilleri ile de ünlü bir şehirdir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cadiz, Cadiz Karnavalı, Camaron de la isla, İspanya, Paco de Lucia,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları