Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Byron Körfezi’ne Hoşgeldiniz

04 Şubat, 2014 | 11:17

byron-körfezi-avustralya

Avustralya’nın en doğu noktasında bulunan Byron Körfezi, 1960’ların “çiçek çocuklar” adı verilen Amerikan gençliği gibi hayat süren topluluk için alternatif bir bölge olma özelliğini sürdürüyor.

Sörfçülerin yaşam alanı olan Byron Körfezi’nde, Woodstock Festivali’ne benzeyen Aquarius Festivali’nin 1973 yılında bölgeye yakın Nimbin’de düzenlenmesi üzerine pek çok “hippie” yaşamaya başladı. Bölgenin pek çok yerinde kamp alanları ve VW karavanlraı bulunuyor. Son yıllarda muhafazakar bir grup Avustralyalı tarafından tehdit edilen halk, her şeye rağmen bohem ruhunu koruyor ve Byron Körfezi seyahat tutkunları için rengarenk ve sürpriz bir yer olma özelliğini sürdürüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
aquarius festivali, Avustralya, byron körfezi, çiçek çocuk avustralya, hippi avustralya, nimbin, woodstock,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları