Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Büyükelçiler inceledikleri Yeni Havalimanı’na hayran kaldı

29 Mart, 2018 | 10:10

Büyükelciler Yeni Havalimanina hayran kaldi

Açılışı 29 Ekim’de yapılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nı yakın takibe alındı. İnşasının halen hızla sürdüğü Yeni Havalimanı’nın şantiyesini gezen Norveç, İsveç, Finlandiya ve Danimarka’nın Türkiye büyükelçileri, “Çok etkileyici” diyerek hayran kaldılar.

Açılışı 29 Ekim’de yapılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nı yakın takibe alındı. İnşasının halen hızla sürdüğü Yeni Havalimanı’nın şantiyesini gezen Norveç, İsveç, Finlandiya ve Danimarka’nın Türkiye büyükelçileri, “Çok etkileyici” diyerek hayran kaldılar.

Dünyanın en büyüğü olacak

29 Ekim’de devlet erkanı ve çok sayıda yabancı davetlinin katılacağı törenle açılacak olan Yeni Havalimanı’nda geri sayım başladı. Ocak ayı sonu ile Türkiye’nin bu dev projesinin % 80’i, geride kalan inşaatta 36 bin kişi tüm hızlarıyla çalışıyor.

Akşam’ın haberine göre, Yılda ilk etapta 90 milyon, tüm fazları tamamlandığında ise 200 milyon yolcuya hizmet verebilecek ve dünyanın en büyüğü olacak olan Yeni Havalimanı’na yabancı devletlerin ilgisinin ardı arkası kesilmiyor.

Büyükelçiler Yeni Havalimanı’na hayran kaldı

Ekim ayı sonunda hizmete açıldığında dünyanın havacılık eksenini değiştireceği bilinen Yeni Havalimanı’nın inşaatını gezen dört Avrupa ülkesinin büyükelçisi, şaşkınlıklarına gizleyemeyerek hayranlıklarını dile getirdiler.

Norveç’in Ankara Büyükelçisi Vegard Ellefsen, İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund, Danimarka Büyükelçisi Svend Olling ve Finlandiya Büyükelçisi Paivi Kairamo, başlarına baret takıp, yelek giyerek çalışmaları yerinde izledi.

Büyükelçilerin İGA yetkililerinden aldıkları bilgiler ve gözleriyle gördükleri karşısında, “Çok etkileyici” dedikleri ifade edildi.

Açıldığında 150 havayolu şirketine 350’nin üzerinde destinasyona uçuş imkanı sağlayacak Yeni Havalimanı’nın hizmete girdiğinde başlangıçta 100 bin, tüm etapları tamamlandığında 220 bin kişiye iş imkanı sağlayacağı öngörülüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Danimarka Büyükelçisi Svend Olling, Finlandiya Büyükelçisi Paivi Kairamo, İGA, İstanbul yeni havalimanı, İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund, Norveç Ankara Büyükelçisi Vegard Ellefsen, Yeni Havalimanı'na hayran kaldı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları